2023.07.03.

Wellmann-díjat kapott Gál Éva

2023.06.28.
Janus Pannonius Múzeum

Elragadó éjszaka a pécsi múzeumokban

Janus Pannonius Múzeum - Pécs
Cím: 7621, Pécs Káptalan utca 5.
Nyitva tartás: K-V 10-18 (csak előzetes bejelentkezéssel)
Janus Pannonius Múzeum
gazdaság, hír, ipar, kereskedelem, papírgyártás
Mennyibe került a két világháború között egy irón? Egy ívrét írógéppapír? Vagy egy átírókönyv? Egy korabeli, grafikai szempontból is igényes kivitelű, gazdagon illusztrált árjegyzék segít az eligazodásban.
Irodaszerek katalógusa a XIX. század elejéről
A 19. század első felében alapított neves vállalkozás, a Posner Grafikai Műintézet és Üzleti Könyvek Gyára RT. a fővárosban működött. Széles skálát képviselő választékuk felölelte az üzleti könyvektől a papírárukon keresztül sokféle író- és rajzszereket és irodai eszközöket is. A cég által forgalmazott termékek között felfedezhetjük a Richter, Pelikan, Hardtmuth Kohinorr, Faber Castell, Staedtler, Solingen márkaneveket is, amelyek napjainkban is ismerősen csengenek.

A szép kivitelű árjegyzék dombornyomású borítójával, rajzokkal illusztrált lapjaival bepillantást enged a két világháború közötti időszak tárgyi világába, elődeink életmódjába.