2021.05.09.
Tornyai János Múzeum és Közművelődési Központ

A magány és a bezártság gondolatai jelennek meg a képeken

2021.05.02.

Újranyitnak a hódmezővásárhelyi múzeumok

2021.04.22.
Tornyai János Múzeum és Közművelődési Központ

Vásárhelyi fotográfusok hagyatékaival bővült a múzeumi fotótár

2021.03.08.

Kötetben a régészeti előadások

2021.03.01.
Tornyai János Múzeum és Közművelődési Központ

Őskori csontártól a bélyeges téglákig – leletek a vasút-villamos pályája alól

2021.01.31.
Tornyai János Múzeum és Közművelődési Központ

Római menettábor vagy nemesi udvarház?

2020.12.28.
Tornyai János Múzeum és Közművelődési Központ

Évkönyvvel zárja az évet a Tornyai-múzeum

2020.10.12.

214 műalkotás lesz a 67. Vásárhelyi Őszi Tárlaton

2020.10.07.

Csütörtöktől zsűrizik a 67. Vásárhelyi Őszi tárlatot

2020.09.28.

Régió, hagyomány, történet

2020.09.21.

Feltárultak a Tornyai raktárai, fémdetektorral kutattak Csomorkányon

2020.09.18.
Tornyai János Múzeum és Közművelődési Központ

Népi szecessziós kerámiákból nyílt kiállítás Hódmezővásárhelyen

Tornyai János Múzeum és Közművelődési Központ - Hódmezővásárhely
Tornyai János Múzeum és Közművelődési Központ
Cím: 6800, Hódmezővásárhely Dr. Rapcsák András út 16-18.
Nyitva tartás: K-V 10-17
2020.04.13.
Tornyai János Múzeum
A koronavírus helyzetre való tekintettel bár látogatókat nem fogadnak a hódmezővásárhelyi kiállítóhelyek, azonban a múzeum munkatársai tovább végzik munkájukat. Ennek keretében a közgyűjtemény a közösségi médiában és az intézményi honlapokon elérhető videósorozatot indít, hogy látogatóival ebben a formában tartson kapcsolatot. A videók készítésének folyamatáról és a tervezett témákról Miklós Péter, Tornyai János Múzeum és Közművelődési Központ igazgatója az Emlékpontban tartott sajtótájékoztatón számolt be.

A Tornyai János Múzeum és Közművelődési Központ valamennyi kiállítóhelye zárt ajtókkal kénytelen működni, azonban az intézményekben – mint arról korábban tájékoztatott a közgyűjtemény – a munka nem áll meg, a régészek az elmúlt héten Csomorkányon begyűjtött anyagokat dolgozzák fel, a művészettörténész, néprajzos és helytörténész kollégák pedig a gyűjtemény állagmegóvása és feldolgozása területén végzik munkájukat – fogalmazott az igazgató.

Az intézménynek feladata a város tárgyi örökségének gyűjtése, feldolgozása és bemutatása mellett a kapcsolattartás a helyi múlt iránt érdeklődő vásárhelyi közönséggel. Ennek jegyében indít videósorozatot a Tornyai János Múzeum, amelynek 8-10 perces epizódjaiban az intézmény gyűjteményeit és szakembereinek kutatási eredményeit mutatja be.

Miklós Péter elmondta: a 20-30 részesre tervezett, május-június fordulójáig megosztásra kerülő sorozat felvételeinek rögzítését már megkezdték a múzeum munkatársai, amelynek egyes részeit hetente két-három alkalommal teszik közzé a kiállítóhelyek Facebook oldalain és honlapjain.

Így az Emlékpont Embermentők a 20. századi Magyarországon című sorozatának előadásait is ebben a formában tekinthetik meg az érdeklődők, Vincze Gábor történész többek között a népbírósági perekről tart előadást, a Magyar Tragédia 1944 Kiállítóhelyen készül felvétel a magyar zsidó költőkről, de a Tornyai János Múzeum első igazgatójáról, Kiss Lajos munkásságáról, valamint a helytörténeti, a régészeti és a képzőművészeti gyűjtemény tárgyairól is készülnek epizódok. Az igazgató hangsúlyozta: a munkában a Tornyai János Múzeum és Közművelődési Központ szinte valamennyi munkatársa részt vesz.

Az elkövetkezendő hetekben, a felvételek és az utómunkálatokat követően elsőként az évfordulókhoz kapcsolódó tartalmakkal jelentkezik a közgyűjtemény, a tervek szerint április negyedikén lesz látható az első anyag, amelynek témája Magyarország szovjet megszállása.