2020.05.19.

A kirekesztéstől a megsemmisítésig

2020.04.30.
Tornyai János Múzeum és Közművelődési Központ

Sajtóközlemény a közös művészeti örökségünk nyomában című pályázat zárásáról

2020.04.19.

A kirekesztéstől a megsemmisítésig

2020.04.15.

Pogácsa, barackpálinka és Náhum próféta

2020.04.15.

Harminc éve szabadon

2020.04.13.

Virtuális kapcsolatban a látogatókkal

2020.04.06.
Tornyai János Múzeum és Közművelődési Központ

Elindult a hódmezővásárhelyi Tornyai-múzeum ismeretterjesztő videosorozata

2020.03.30.
Tornyai János Múzeum és Közművelődési Központ

Németországból is importáltak kerámiát a középkorban

2020.03.25.
Tornyai János Múzeum és Közművelődési Központ

Ismeretterjesztő videósorozatot indít a hódmezővásárhelyi Tornyai-múzeum

2020.03.18.
Tornyai János Múzeum és Közművelődési Központ

A hódmezővásárhelyi közművelődési intézmények is bezárják kapuikat

2020.02.29.
Tornyai János Múzeum és Közművelődési Központ

Leletmentésre ma is van lehetőség

2020.02.09.

Germán harcos nyugodott a 309-es sírban

Tornyai János Múzeum és Közművelődési Központ - Hódmezővásárhely
Tornyai János Múzeum és Közművelődési Központ
Cím: 6800, Hódmezővásárhely Dr. Rapcsák András út 16-18.
Nyitva tartás: K-V 10-17
2020.04.13.
Tornyai János Múzeum
A koronavírus helyzetre való tekintettel bár látogatókat nem fogadnak a hódmezővásárhelyi kiállítóhelyek, azonban a múzeum munkatársai tovább végzik munkájukat. Ennek keretében a közgyűjtemény a közösségi médiában és az intézményi honlapokon elérhető videósorozatot indít, hogy látogatóival ebben a formában tartson kapcsolatot. A videók készítésének folyamatáról és a tervezett témákról Miklós Péter, Tornyai János Múzeum és Közművelődési Központ igazgatója az Emlékpontban tartott sajtótájékoztatón számolt be.

A Tornyai János Múzeum és Közművelődési Központ valamennyi kiállítóhelye zárt ajtókkal kénytelen működni, azonban az intézményekben – mint arról korábban tájékoztatott a közgyűjtemény – a munka nem áll meg, a régészek az elmúlt héten Csomorkányon begyűjtött anyagokat dolgozzák fel, a művészettörténész, néprajzos és helytörténész kollégák pedig a gyűjtemény állagmegóvása és feldolgozása területén végzik munkájukat – fogalmazott az igazgató.

Az intézménynek feladata a város tárgyi örökségének gyűjtése, feldolgozása és bemutatása mellett a kapcsolattartás a helyi múlt iránt érdeklődő vásárhelyi közönséggel. Ennek jegyében indít videósorozatot a Tornyai János Múzeum, amelynek 8-10 perces epizódjaiban az intézmény gyűjteményeit és szakembereinek kutatási eredményeit mutatja be.

Miklós Péter elmondta: a 20-30 részesre tervezett, május-június fordulójáig megosztásra kerülő sorozat felvételeinek rögzítését már megkezdték a múzeum munkatársai, amelynek egyes részeit hetente két-három alkalommal teszik közzé a kiállítóhelyek Facebook oldalain és honlapjain.

Így az Emlékpont Embermentők a 20. századi Magyarországon című sorozatának előadásait is ebben a formában tekinthetik meg az érdeklődők, Vincze Gábor történész többek között a népbírósági perekről tart előadást, a Magyar Tragédia 1944 Kiállítóhelyen készül felvétel a magyar zsidó költőkről, de a Tornyai János Múzeum első igazgatójáról, Kiss Lajos munkásságáról, valamint a helytörténeti, a régészeti és a képzőművészeti gyűjtemény tárgyairól is készülnek epizódok. Az igazgató hangsúlyozta: a munkában a Tornyai János Múzeum és Közművelődési Központ szinte valamennyi munkatársa részt vesz.

Az elkövetkezendő hetekben, a felvételek és az utómunkálatokat követően elsőként az évfordulókhoz kapcsolódó tartalmakkal jelentkezik a közgyűjtemény, a tervek szerint április negyedikén lesz látható az első anyag, amelynek témája Magyarország szovjet megszállása.