2020.03.23.
MANK – Régi Művésztelep

Richter Sára textilművész varrott vásznai kiállításon

2021.01.25.
Balatoni Múzeum

A múlt iskolája

2021.01.25.
Szépművészeti Múzeum

Kossuth - a korabeli Broadway sztárja

2021.01.21.
Dobó István Vármúzeum

Kötéltechnikai gyakorlat az Egri várban

2021.01.21.
Janus Pannonius Múzeum - Modern Magyar Képtár II.

Ficzek Ferenc nagyméretű zománcképe a pécsi Modern Magyar Képtárban

2021.01.20.
Göcseji Múzeum - Zala Megyei Múzeumok Igazgatósága

Rio de Janeiro Zalaegerszegen

2021.01.20.
Röszkei Paprika Park - Paprika Üzem és Múzeum

Retro hungarikumok a legvidámabb barakkból

MANK – Régi Művésztelep - Szentendre
MANK – Régi Művésztelep, Szentendre
Cím: 2000, Szentendre Bogdányi út. 51.
Nyitva tartás: Ideiglenesen zárva.
2020.03.23.
Richter Sára textilművész varrott vásznait mutatja be az a kiállítás, amely Kötelék címmel csütörtöktől látható a MANK Galériában.

Richter Sára alkotásai életről, kötődésekről, családról, női és férfi szerepekről, és a körülöttünk lévő környezet változásáról szólnak - közölte a Magyar Alkotóművészeti Közhasznú Nonprofit Kft. (MANK) az MTI-vel.

Mint írják, a kiállításon látható, Ismeretlen című hímzett vászon negyven darab textilkönyvből álló sorozatának minden tagja egy-egy fiktív emberi történetet mesél el. Ötletét egy 1953-as egyházi esketési felvételi lapokból és a hozzájuk tartozó nyilatkozatokból álló, kidobott iratköteg adta. Ezeknek a szövegeknek a részletei kerültek a kiállításon szereplő könyvekbe, véletlenszerűen hozzájuk társítva temetői porcelántáblák vászonra nyomtatott, hímzéssel és saját tárgyakkal kiegészített fényképeit.

A több mint ötven méter hosszú, Ami személyes című vászonlabirintus szokatlan őszinteséggel ad betekintést Richter Sára életébe, általában a női lét belső világába, dilemmáiba, de szól a családról és a kötődésekről is.
Bemutatják a Változatok című vásznat is, amelyen ismeretlen arcokba varrva szervekként jelennek meg a különféle bajok és problémák. Egy képet állítanak ki a Bizonyosság című sorozatából, amely a létezésünk múlandóságát érzékelteti.

Richter Sára legújabb alkotása, a Sóhaj, amelyet ugyancsak bemutatnak, az általunk tönkretett természet és az emiatt elvesző életlehetőség miatti aggodalmat jeleníti meg - írták a tájékoztatóban.