2020.06.16.
Emlékpont - Fél évszázad Vásárhelyen Humán Oktatási Központ

Megjelent a Habsburg Birodalom püspökei életrajzi lexikonsorozatának első kötete

2020.04.30.

Vásárhelyi történész előszavával jelent meg Révay Mór Jánosné naplója

2020.03.18.
Tornyai János Múzeum és Közművelődési Központ

A hódmezővásárhelyi közművelődési intézmények is bezárják kapuikat

Piarista diákok vásárhelyi múzeumokban

Dömötör Mihály fotográfiaiból nyílik kiállítás Hódmezővásárhelyen

2020.02.28.

Elhallgatott történelem

2020.02.26.

A bolsevik iszonyat vesztesei

2020.01.30.

Pótolhatatlan elhurcoltak, pótolhatatlan leszármazottak

2020.07.02.

A zöldhasú takácsok

Emlékpont - Fél évszázad Vásárhelyen Humán Oktatási Központ - Hódmezővásárhely
A múzeum épülete
Cím: 6800, Hódmezővásárhely Andrássy út 34.
Nyitva tartás: Ideiglenesen zárva.
fotóművészet, hír
Az idén hetvenéves Dömötör Mihály fotóművész alkotásaiból nyílik kiállítás a hódmezővásárhelyi Emlékpontban Metamorfózis címmel kedden - tájékoztatta a közgyűjtemény vezetője az MTI-t.
Metamorfózis - Dömötör Mihály fotóművész kiállítása
Miklós Péter közölte, hagyomány, hogy az Emlékpont a történelmi témájú kiállítások mellett képzőművészeti tárlatoknak is teret ad galériájában. Dömötör Mihály az elmúlt években a elmúlás virágait, illetve a vásárhelyi téglagyár mementóit bemutató művészi igényű, fekete-fehér felvételeit láthatták a közgyűjtemény vendégei, míg most az angyalábrázolásokat megörökítő képei kerültek a galériába.

Dömötör Mihályt nemcsak fotóművészként, hanem mint művészetszervezőt, a Lucien Hervé Kameraklub egyik vezetőjét is számon tartják szülővárosában, a megnyitó után néhány nappal veheti át Hódmezővásárhely Pro Urbe-díját, így a kiállítás egyben tisztelgés is életműve előtt.

Az emlékpontban április közepéig látható csaknem félszáz képen Hódmezővásárhely és Szeged környéke mellett határon túli templomok, temetők angyalábrázolásait örökítette meg a művész.

Dömötör Mihály úgy fogalmazott, az érzékek számára meg nem jelenő angyalok csak akkor mutathatók meg fényképen, ha előbb emberi tevékenység által tartós képződménnyé válnak. Az alkotó szerint azzal, hogy a szakrális lények, az angyalok műalkotásként jelennek meg, belépnek a valós térbe és időbe, így hozzáférhetővé válnak az érzékelés, észlelés és a tapasztalat számára, és így létre jön a kiállítás címét is adó metamorfózis.