2020.08.30.

Nézni – látni – láttatni

2020.03.18.
Tornyai János Múzeum és Közművelődési Központ

A hódmezővásárhelyi közművelődési intézmények is bezárják kapuikat

2020.01.27.
Alföldi Galéria

Festészet és kerámia, templom és múzeumok

2020.11.25.

Mumifikálódott érsek - üvegkoporsóban

2020.11.25.
Gyulai Almásy-kastély Látogatóközpont

Cipősdobozokat gyűjt az Almásy-kastély

2020.11.17.

Gonosz férj és erőszakos feleség

2020.11.17.

Két ország - békében

2020.11.04.

Két testvér - egy feleség

Alföldi Galéria - Hódmezővásárhely
Alföldi Galéria, Hódmezővásárhely
Cím: 6800, Hódmezővásárhely Kossuth tér 8.
Nyitva tartás: Ideiglenesen zárva.
2019.11.02.
Emlékpont
díjak, festészet, hír, képzőművészet
Az október 5-én megnyílt 66. Vásárhelyi Őszi Tárlaton 21 díj került átadásra, melyen három képzőművész nem tudott részt venni. Számukra Budapesten adták át a tárlat kurátorai az elismeréseket.

Szurcsik József egyetemi docens, a Képzőművészeti Egyetem Grafika Tanszékének vezetője munkahelyén vette át Hódmezővásárhely Megyei Jogú Város Endre Béla mesterdíját Pogány Gábor művészettörténésztől, a 66. Vásárhelyi Őszi Tárlat kurátorától és rendezőjétől, valamint Képiró Ágnestől, a Tornyai János Múzeum művészettörténészétől, a tárlat társkurátorától és társrendezőjétől. A Képzőművészeti Egyetem könyvtárában rendezett ünnepélyes átadó alkalmával a Hód-Mezőgazda Zrt. díját a jutalmazott alkotó, Bányay Anna grafikusművész is átvette a vásárhelyi képzőművészeti seregszemle kurátoraitól.

Ilona Keserü Ilona, Nemzet Művésze címmel kitüntetett, Munkácsy- és Kossuth-díjas festőművész tevékenységét ismerte el a 66. Vásárhelyi Ősz Tárlat zsűrije Hódmezővásárhely Megyei Jogú Város Életműdíjával, amelyet a művész belvárosi műtermében nyújtott át a kiállítás két kurátora. A művész felidézte első találkozását Hódmezővásárhellyel, amikor az 1950-es években főiskolásként érkezett a városba, ahol nemcsak a festészettel foglalkoztak, de itt tanulta meg a lovaglás alapjait, s ekkor adta be első művét az akkori Vásárhelyi Őszi Tárlatra.