2025.06.25.
Magyar Nemzeti Levéltár Országos Levéltára

Nagy sikert aratott a levéltár új kiállítása

2025.06.23.
Szabadtéri Néprajzi Múzeum

Dr. Cseri Miklós újabb öt évre a Skanzen élén

2025.06.09.
Néprajzi Múzeum

Tarolnak a Néprajzi Múzeum könyvei

2025.06.01.
Katona József Múzeum

A világ legnagyobb avar településrendszere

2025.06.01.
Móra Ferenc Múzeum

Veszélyes vizeken hajóznak át a mamutok

2025.05.29.
Katona József Múzeum "Cifrapalota" Kiállítóhelye

A világ legnagyobb avar települése

2025.05.29.
Tornyai János Múzeum és Közművelődési Központ

A vásárhelyi leventék háborús kálváriája

2019.10.01.
hír
Ha tetszik, ossza meg másokkal is:
A 65. Vásárhelyi Őszi Tárlaton Tornyai-plakettel elismert Ámmer Gergő szobrászművész alkotásaiból nyílik kiállítás október 5-én a hódmezővásárhelyi Tornyai János Múzeumban.

Képiró Ágnes, a közgyűjtemény művészettörténésze pénteken elmondta, hagyomány, hogy az őszi tárlatok kiemelt díjazottai a következő esztendőben egyéni kiállításon mutatkoznak be a Tornyai-múzeumban.

Ámmer Gergő 2017-ben végzett a Képzőművészeti Egyetemen szobrász szakon, de már hallgatóként is rendszeres résztvevője volt az őszi tárlatoknak, s munkáit többször is díjazták - közölte a szakember.

A múzeum három földszinti termeiben berendezett kiállításán elmúlt években készült munkái láthatók. A szellős rendezés lehetővé teszi, hogy a szobrok önmagukban érvényesüljenek.

A bemutatott alkotások tematikailag két részre oszthatók: önportrékra, illetve mitológiai, bibliai témájú alkotásokra. Anyaghasználatában is sokrétűség jellemzi: a kemény andezittel vagy márvánnyal is ugyanolyan biztosan dolgozik, mint a modern szobrászat elvárásainak is megfelelő kísérleti technikákkal - tudatta a művészettörténész.

Ámmer Gergő kifejtette, a tárlat anyagát úgy állította össze, hogy az tükrözze jelenlegi gondolkodását. A szobrok között megtalálhatók a munkásságának első fázisát erősen jellemző portréművészet darabjai és az utóbbi időszakban született kísérletező alkotások is, melyek segítenek frissen tartani művészi gondolkodását.

A művész úgy fogalmazott, hogy a szobrok java része klasszikus hangulatot áraszt, de a modellválasztás és az előadásmód megkérdőjelezhetetlenül a jelenhez kapcsolja őket. Az ikonográfia figyelmen kívül hagyása jóval nagyobb teret enged az alkotói gondolatnak, ezzel a mitológiai történetek új olvasatai jönnek létre.

(MTI)