2020.03.18.
Tornyai János Múzeum és Közművelődési Központ

A hódmezővásárhelyi közművelődési intézmények is bezárják kapuikat

2020.01.27.
Alföldi Galéria

Festészet és kerámia, templom és múzeumok

2019.09.25.
Alföldi Galéria

Próbafeltárás az Alföldi Galéria udvarán

2020.08.13.
Szépművészeti Múzeum

BALATON

2020.08.11.

A fényirda titkai

2020.08.11.

Hamar törtek az úrasztali kancsók...

2020.08.06.

Klímaváltozások - már a kései újkőkorban is

2020.08.06.

Ékesség az aranykorból

Heti egy fürdés

Hatvannak köze nincs az 59-hez

Töltény a cigarettatárcában

Alföldi Galéria - Hódmezővásárhely
Alföldi Galéria, Hódmezővásárhely
Cím: 6800, Hódmezővásárhely Kossuth tér 8.
Nyitva tartás: K-V 10-17
2019.08.13.
Tornyai János Múzeum
festészet, hír, iparművészet, képzőművészet
66. Vásárhelyi Őszi Tárlat zsűrije három napon át válogatja az idei képzőművészeti seregszemlére nevező 267 alkotó 683 művét, s választja ki azt a mintegy kétszáz alkotást, amelyeket az október 5-én megnyíló kiállításon láthatnak majd a látogatók. Erről a grémium a hódmezővásárhelyi Alföldi Galériában tartott sajtótájékoztatóján számolt be.
66. Vásárhelyi Őszi Tárlat
Miklós Péter, a Tornyai János Múzeum igazgatója elmondta, hogy a beadott művek között 434 festmény, 113 grafika, 110 plasztikai alkotás, valamint 27 máshova nem sorolható, vegyes technikával készült mű szerepel. Azsűri az első napon a festészeti anyagot nézte meg, míg csütörtökön a plasztikákról alkottak véleményt. A zsűrizés zárónapján pedig arról is döntenek, ki kapja a Tornyai-plakettet, az életműdíjat, valamint a számos díjat és munkajutalmat, erről azonban – a szokásoknak megfelelően – csak a megnyitón, október 5-én értesül a közönség.

–Újragondolásra szorul a tradíció, amely a vásárhelyi képzőművészeti hagyományt jellemzi – fogalmazott a múzeumigazgató, rámutatva, hogy a válogatás során az ábrázoló, a realitáshoz kötődő stílusok mellett a nemzetközi trendekbe illeszkedő, kísérletező fiatal alkotók számára is igyekeznek lehetőséget biztosítani.

– Az idei évben nagyszámú, s közöttük is számos nagyméretű alkotás érkezett, s az elmúlt évtizedek legmagasabb színvonalú anyaga szerepel majd az idei tárlat kétszáz alkotása között– fogalmazta meg Pogány Gábor, a zsűri elnöke, aki örömmel nyugtázta, hogy a sok fiatal alkotó mellett a ma még élő, legidősebb Tornyai-plakettes, Szurcsik János is adott be képeket a tárlatra.

Képiró Ágnes, a Tornyai János Múzeum művészettörténésze, a tárlat társkurátora és társrendezője szólt a Tornyai János Múzeumnak az év elején a művészeti felsőoktatási intézmények felé tett kezdeményezéséről, amely során hallgatókat inspirálták Vásárhelyi Őszi Tárlaton való részvételre, s ennekis köszönhető, hogy több ifjú alkotó adott be művet a vásárhelyi tárlatra, valamintazt is örömtelinek nevezte, hogy a helyi és a fővárosi alkotókon kívül az ország számos pontjáról neveztekpályaműveket a seregszemlére.

A 66. Vásárhelyi Őszi Tárlat zsűrijének munkájában Pogány Gábor művészettörténész, a Vásárhelyi Őszi Tárlatok címzetes kurátora, a zsűri elnöke és rendezője, Képiró Ágnes, a Tornyai János Múzeum művészettörténésze, a tárlat társkurátora és társrendezője, Miklós Péter címzetes főiskolai tanár, a Tornyai János Múzeum igazgatója, Hegedűsné Dékány Magdolna Hódmezővásárhely Megyei Jogú Város nyugalmazott művészeti referense és tanácsadója, Fehér Dávid művészettörténész, a Szépművészeti Múzeum kurátora, Ámmer Gergő Tornyai-plakettes és Derkovits-ösztöndíjas szobrászművész, valamint Czene Márta Tornyai-plakettesfestőművész vesz részt.