2020.10.28.

Szépművészeti Múzeum

Magas olasz állami kitüntetést kapott Baán László

2020.10.18.
Janus Pannonius Múzeum - Modern Magyar Képtár II.

Kollázs, montázs, asszamblázs

Magyar Fotográfiai Múzeum - Kecskemét
Cím: 6000, Kecskemét Katona József tér 12.
Nyitva tartás: K-Szo 12-17
2010.12.01.
A Magyar Fotóművészek Szövetségének tagjai által felajánlott kortárs felvételekből rendeznek árverést december 8-án a Magyar Fotográfiai Múzeum megsegítésére. A képeket szerdától tekinthetik meg az érdeklődők a budapesti Eötvös 10. Közösségi és Kulturális Színtérben.

A 158 kortárs fotográfiát felvonultató kiállítás egy hétig lesz látható, az árverést december 8-án este 6 órakor tartják a Ludwig Múzeumban.

Baki Péter, a kecskeméti Magyar Fotográfiai Múzeum igazgatója az MTI-nek elmondta: 2006-ban még 9 millió forint állami támogatásban részesült az múzeum. "Az összeg a rákövetkező években folyamatosan csökkent, előbb 8,4 millió lett, majd 6, végül pedig 3 millió. Ráadásul a pénzt csak most novemberben utalta át a minisztérium" - magyarázta az anyagi nehézségeket az igazgató.

Baki Péter hozzátette: a múzemban hatan dolgoznak jelenleg és két ösztöndíjas tanuló is segíti a munkájukat. "A fotómúzeumban mintegy egymillió képet őrzünk különféle formában. Belföldön, külföldön és itt, a múzeum épületében is kiállításokat szervezünk belőle. Mi vagyunk a magyar fotográfia legnagyobb kiadója is, vezetünk könyvtárat, levéltárat, éremtárat, technikatörténeti gyűjteményt" - foglalta össze az intézmény feladatait.

"Bármennyi pénz jön össze, az mindenképpen nagy segítséget jelent" - válaszolta Baki Péter az MTI kérdésére, hogy mekkora bevétellel lenne elégedett. Mint fogalmazott, a múzeum éves működése 35-40 millió forintba kerül. "Ebbe ad hármat az állam, és az idén úgy tűnik, ahogy város is támogatni fog minket. Eddig pályázati és alapítványi úton szereztük be a hiányzó összeget" - tette hozzá.