2019.05.07.
hír, Vallás
Ismét kinyitja öt templomának kapuit a világ leghosszabb utcája. Idén immáron 14. alkalommal rendezzük meg Győrben az Öt Templom Fesztivált, a programra nem csak a régióból, de határainkon túlról is várunk fellépő művészeket és érdeklődőket.
Öt Templom Fesztivál
Az Öt Templom Fesztiválról az európai fesztivál szakma is elismerően beszél, hiszen két éve, Magyarországon egyedülálló módon nyerte el az Európai Fesztiválminősítési program, az EFFE Laureate kitüntető elismerését.

Május 9 és 13. között koncertek, színházi és bábszínházi produkciók, vallás- és helytörténeti előadások, vezetett tematikus séták, képzőművészeti kiállítások, szakrális programok követik egymást. Programunk a hitről és az elfogadásról szól, párbeszédről kultúrák és vallások között.

Természetesen az idei Öt Templom Fesztiválból sem maradnak ki az istentiszteletek, és a rendhagyó vallási együttlétek, ezekről is olvashattok részletes információkat és ajánlókat a www.ottemplom.hu weboldalon.