Kassák Múzeum

Dobj egy képet!

PIM - Országos Színháztörténeti Múzeum és Intézet

Barokk előadásokhoz készült színpadi látványtervek a jezsuitáktól

Jósa András széke

Trianon Múzeum - Nagy-Magyarország Park

Megújul a várpalotai Zichy-kastély és a Trianon Múzeum

2019.04.12.
Pénteken kezdődik a Pont Fesztivál, amelynek programját minden évben az UNESCO szellemi örökségeinek listájáról válogatva állítják össze, a háromnapos rendezvénysorozat fókuszába ezúttal a balkáni térség került.

A közös értékeket és a sokszínűséget bemutató fesztiválon a programok között koncertek, kézműves foglalkozások, filmvetítések és kiállítások várják a közönséget a Várkert Bazárban péntektől vasárnapig.

Liber Endre programigazgató az M1 aktuális csatorna pénteki műsorában elmondta: az eseménysorozat péntek délután busófelvonulással indul a Várnegyedben. A fesztivál napközben ingyenes kézműves, filmes, táncos, képzőművészeti és gyerekprogramokkal várja az érdeklődőket.

Az esti programok közül kiemelte, hogy szombaton este hét órától egy albán polifonikus énekegyüttes műsorát hallhatja a közönség. A férfiakból álló Albanian Iso-Polyphonic Choir műsorát követően a bolgár bisztrica babi hagyományát bemutató Herczku Ágnes, Bognár Szilvia, Nikola Parov és zenésztársaik különleges hangszerekkel mutatják be a Balkán zenei világát.

Vasárnap Balogh Kálmán cimbalomművész az általa válogatott zenekarral a világ szellemi kulturális örökségei között nyilvántartott két román hagyományt, a dojnát és a kalusárt villantja fel, a kapcsolódó virtuóz táncot a Fitos Dezső Társulat adja elő.

Liber Endre elmondta, hogy a színpadi programok mellett lesznek kiállítások, busómaszkkészítés, bolgár szőnyegszövés, bosnyák csipkehímzés, horvát mézeskalács és tojásfestés, valamint bemutatják a török árnyjáték, a karagöz hagyományát. Gryllus Vilmos koncertjével a tavaszt köszönti, a Hangoló Zeneterápia műsorában a kicsik mondókákkal, hangszerekkel, énekkel és tánccal válnak részeseivé a mesének.

Április 13-án és 14-én délután is levetítik a bosnyák bluesnak is nevezett sevdahról, a Mosztár és Szarajevó környéki, a 19. és a 20. század fordulóján indult hagyományt bemutató dokumentumfilmet.

Az elmúlt két évhez hasonlóan a télűző és tavaszköszöntő hagyományokkal is lehetőség lesz megismerkedni, ezúttal a balkáni térségből.

A rendezvény részletes programja a pontfesztival.hu oldalon olvasható.

Liber Endre elmondta, hogy terveik szerint jövőre Örményország és Grúzia hagyományait mutatják be a fesztivál keretében.