2020.07.08.

Magyaros mente - 42 pitykével

2020.07.08.
Röszkei Paprika Park - Paprika Üzem és Múzeum

Szegedet a paprika helyezte földünk térképére

Dr. Batthyány-Strattmann László Múzeum

A kékfestés feledhetetlen mestere

2020.07.07.

Volt egyszer egy cukorgyár...

A kelták csecsebecsének gyűjtötték

A debreceni "Rajzoskola"

2020.07.06.
HM Hadtörténeti Intézet és Múzeum

Keddtől ismét várja a látogatókat a hadtörténeti múzeum

Ferenczy Múzeum - Ferenczy Múzeumi Centrum - Szentendre
Cím: 2000, Szentendre Kossuth L. u. 5.
Telefonszám: (20) 779-6657, (26) 310-244
Nyitva tartás: K-V 10-18 óráig (pénztár: 17:30-ig)
2017.05.30.
hír, installáció, képzőművészet
Velencében, a Canale della Giudecca vizén látható keddtől Vincze Ottó magyar képzőművész River-pool című installációja, a szentendrei Ferenczy Múzeumi Centrum szervezésében.
River-pool
Májustól Velence a kortárs képzőművészet legfontosabb nemzetközi központja: nemrég megnyílt képzőművészeti biennáléra mintegy félmillió látogatót várnak, a városban pedig egymást érik a tárlatok. Ezúttal a kiállítók között van a Ferenczy Múzeumi Centrum (FMC) is, amely 2016 őszén Art Capital elnevezéssel indított Szentendrén kiállítás- és programsorozatot - közölte az MTI-vel kedden az FMC.

Mint emlékeztetnek, a projekt egyik legnépszerűbb eleme volt a Dunán installált River-pool című alkotás. Vincze Ottó munkájának új változatát vitték most el Velencébe, ahol már a hivatalos megnyitó előtt is folyamatosan fényképezik, filmezik a művet - számolt be az FMC.

A River-pool című látványközpontú, időszaki térinstalláció tizenhét darab, méretes biliárdgolyókká alakított hajózási ütközőbójából áll, melyek a víz mozgásának engedve ringatóznak a széles Giudecca-csatornán. A biliárdtól eltérően itt nincs szilárd alap; a szüntelenül áramló víz miatt az egyébként rögzített, állandó pozícióval rendelkező golyók helyzete mindig más.

Vincze Ottó installációjában a közismert játék golyókészlete két fehér golyóval és az oldalukon viselt jelvényekkel egészül ki. Szentendrén a horgonyos, kettős kereszt töltött be, Velencében az oroszlán szimbóluma játszik jelentős szerepet. A két kalmárváros jelképei egyszerre utalnak a vízi úton folytatott kereskedelemre és az abból felvirágzó kulturális örökségre; ugyanakkor e komoly üzenetét az installáció könnyed, a változás illúzióját keltő, színes környezetben hordozza - közölte a Ferenczy Múzeumi Centrum.