Déri Múzeum - Debreceni Irodalom Háza - Debrecen
A múzeum épülete
Cím: 4026, Debrecen Péterfia u. 28.
Nyitva tartás: Ideiglenesen zárva.
2015.04.14.
hír, irodalom
Második részem címmel újabb verseskötete jelent meg Kövér József debreceni szobrászművésznek. A kiadványt kedden mutatták be a Debreceni Irodalom Házában.

Az amúgy fogorvos Kövér József közismert szereplője Debrecen kulturális életének: a hajdú-bihari megyeszékhelyen 15 köztéri szobra áll, de ismert grafikáiról és festményeiről is. Köztéri szobrai megtalálhatók Magyarország további 10 településén, de Erdélyben, Lengyelországban és Olaszországban is.

Arany Lajos művészeti író a keddi könyvbemutatón emlékeztetett arra: Kövér József, az értelmiségi létet sokoldalúan megélő orvos-művész 2013-ban jelentkezett első verses gyűjteményével. A Nem tudtam című, 72 verset tartalmazó kötet után most 87 új versét adta közre Második részem címmel.

A test és lélek kettőssége végigvonul a költészetében, "kiírja a fájdalmat, a depresszív állapotot", miközben egyik sora - "az öröm a kezdet" - érzékletes képet fest mai vágyainkról - elemezte Arany Lajos.

"Ösztönös, korrektúra nélküli versek ezek. Kell a lélek megtörése, hogy ilyenek kijöjjenek az emberből" - utalt Kövér József arra, milyen hatások motiválták a versek születését.

A debreceni alkotó könyvbemutatóját a Déri Múzeum Baráti Köre rendezte.