2020.09.18.
Savaria Megyei Hatókörű Városi Múzeum

Elnyerte a szép magyar könyv díjat

2020.11.25.

Mumifikálódott érsek - üvegkoporsóban

2020.11.25.
Gyulai Almásy-kastély Látogatóközpont

Cipősdobozokat gyűjt az Almásy-kastély

2020.11.17.

Gonosz férj és erőszakos feleség

2020.11.17.

Két ország - békében

2020.11.04.

Két testvér - egy feleség

2020.10.28.

Denártól a Bitcoinig

2020.10.27.
Janus Pannonius Múzeum

Vadókaszörp, csitkenyés bor, mókusvíz

Savaria Megyei Hatókörű Városi Múzeum - Szombathely
A felújított Savaria Múzeum, Szombathely
Cím: 9700, Szombathely Kisfaludy Sándor utca 9.
Telefonszám: (94) 500-720, (94) 501-948
Nyitva tartás: Ideiglenesen zárva.
2014.07.10.
hír, kultúrpolitika

Összesen negyvenöt diáknak ad munkát a nyári szünidőben Szombathely önkormányzata, alkalmazásuk költségeit a magyar állam egy központi program keretében teljes egészében megtéríti - mondta el az MTI érdeklődésére Angyal László, a szombathelyi városi önkormányzat kommunikációs vezetője.

Hozzáfűzte: a diákok a város által fenntartott kulturális intézményekben, rendezvényeken segédkeznek, a polgármesteri hivatalban adatot rögzítenek, néhányan közülük a szombathelyi múzeumokban, a Vasi Skanzenben, az Iseumban és a Romkertben kapcsolódnak be a kertrendezési munkákba, de akadnak olyanok is, akik a múzeum régészei mellett ásatásokon dolgoznak.

Mások a város szociális intézményeiben, például a Pálos Károly Családsegítő Szolgálatnál a "diákok a segítő kezek program keretében" időseknek segítenek a bevásárlásban, a rendrakásban vagy éppen felolvasnak nekik - egészítette ki.

A vasi megyeszékhely főútjain mostanában gyakran látni diákokat füzettel és tollal a kézben, amint az elhaladó járműveket számolják, vagy éppen az utasokat kérdezik utazási szokásaikról. Az így begyűjtött adatok egy felmérés részét képezik majd, amelyet szintén a város önkormányzata rendelt meg.