2020.07.10.

Nyolc honvédzászlóalj alakult Pécsett

Széchenyi István Emlékmúzeum - Nagycenk
A múzeum épülete
Cím: 9485, Nagycenk Kiscenki u. 3.
Nyitva tartás: X.1-III.31.: K-V 10-17
IV.1-IX.30.: K-V 10-18
2014.03.18.
fejlesztés, hír

Visszaszerezné a múzeumi státuszt az évekkel ezelőtt közérdekű muzeális kiállítóhellyé visszaminősített nagycenki Széchenyi-gyűjtemény megbízott vezetője, aki nagyszabású fejlesztéseket tervez - írja hétfői számában a Kisalföld.

A közeljövőben pályázatot írnak ki több, korábban megszűnt státuszra, foglalkoztató helyiséget, gyűjteményi raktárt alakítanak ki az épületben, újraindul a könyvtár, az adattár és a restaurátorműhely. Kutatószolgálat indul, az enteriőrök megőrzésével, a kor igényei szerint gondolják újra a kiállítást, önálló programokat szerveznek - sorolta a Győr-Moson-Sopron megyei napilapnak Aczél Eszter megbízott intézményvezető.

A nagycenki Széchenyi kastély és parkjaNagyon sok a tennivalónk, de úgy gondolom, hogy ez az ország tartozik annyival a Széchenyieknek, hogy áldoz is Nagycenkre - fogalmazott.