Dr. Batthyány-Strattmann László Múzeum - Körmend
A múzeum a Batthyány-Strattmann-kastély épületében találató.
Cím: 9900, Körmend Dr. Batthyány-Strattmann László u. 3.
Nyitva tartás: V.1-X.31.: K-V 10-18
XI.1-IV.30.: K-Szo 10-16
2022.05.24.
A múzeumi környezetben játszódó bűnügyi történet, bár nem gyakori a magyar nyelvű írások, filmek világában, de nem is mindennapos jelenség. Gondoljunk itt Urbán Ernő:” A kazamaták titka” című regényére, vagy akár a „Pogány Madonná”-ra. Hadd bővüljön a sor!
Egy díszbuzogány titkai
Az, hogy egy műtárgy körül időnként felkavarodik minden, nem megszokott a múzeumok, amúgy csöndes világában. Nos, a körmendi Dr. Batthyány-Strattmann László Múzeumban is bizonyára ez a rendes ügymenet. A kedves látogató – nyitvatartási idő alatt jegyet vált, bemegy, megcsodálja a kiállítás szépségeit aztán tovább indul újabb kalandok felé. Na, de, ha a látogató nem nyitvatartási időben érkezik?

Ez az alapvetése „A díszbuzogány titka”, illetve a nemrég megjelent „Az ólommadár fészke” című kiadványoknak.

Mindkét kis – az ebéd utáni szieszta alatt könnyedén elolvasható – füzet az ebből a rendkívüli helyzetből fakadó történéseket meséli el, beleszőve a városban makacsul vissza-visszatérő legendákat csakúgy, mint a múzeum működésének apróbb-nagyobb titkait. Aki pedig eljut a jelenleg íródó hatodik kötetig, már szinte mindent tudhat a Rába partján megtalálható múzeumról. Innen már csak egy lépés, hogy el is jöjjön és megnézhesse kincseinket.

A füzetek elérhetők a múzeum pénztárában.

Jó szórakozást!