2022.07.05.

Díszlövések a várostrom évfordulóján

2022.06.30.
Magyar Kereskedelmi és Vendéglátóipari Múzeum

Horvátországban lesz látogatható a magyar Fiume-kiállítás

2022.06.28.
Székely Nemzeti Múzeum - Lábasház

A hónap műtárgya a Lábasházban

2022.06.28.
Móra Ferenc Múzeum

Hétezren a szegedi Múzeumok Éjszakáján

2022.06.21.
Savaria Megyei Hatókörű Városi Múzeum

Új szerzemények a Sisi-kiállításban

2022.06.17.
Móra Ferenc Múzeum

Totemoszlopot helyeznek el a Móra-múzeumnál

2022.04.12.
Bécs Város Külképviseleti Irodája
hagyomány, hír, Húsvét, néprajz, népszokások
Két év kényszerszünet után idén megtartják a húsvéti vásárokat Bécsben. Minden vásárnak higiéniai koncepciót kellett kidolgoznia, de a 2G-szabály csak a gasztronómiai standoknál lesz érvényes. Négy helyszínen összesen kétszáz standnál várják az érdeklődőket.
Kézzel festett tojások a Schönbrunni Kastélynál lévő húsvéti vásárban
Sok-sok bizonytalanság után április elején megnyithatnak a húsvéti vásárok Bécsben. A látogatók négy klasszikus helyszínen - a Freyungon, az Am Hofon, a Schönbrunni Kastélynál és a Franz Jonas Platzon - merülhetnek el a húsvéti dekorációk, kézműves ékszerek és kerámiák, kézzel készített ajándéknak valók és finomságok rengetegében.

A négy vásár közül az Ostermarkt Am Hof a legnagyobb a maga hetven standjával, itt április 1-18. között reggel 10-től este 9-ig várják az érdeklődőket. Az Altwiener Ostermarkt auf der Freyung szintén április 1-jén nyit, de itt egy órával előbb, 8-kor van a záróra.

A Schönbrunni Kastély előtt felállított húsvéti vásár a többihez képest egy nappal később, április 2-án kezdődik, viszont április 19-ig tart nyitva. Itt kell a legjobban igyekezni, mert a standok már 18.30-kor bezárnak. A fogadóudvar legnaposabb részén rendezik be a gyereksarkot, ahol változatos programokkal várják a kicsiket. Készíthetnek húsvéti asztali díszt és lesz körhinta is. Ha a járványhelyzet engedi, a szervezők ukrajnai menekült gyerekeket is szeretnének vendégül látni itt.

Már javában tart a nagyüzem a Franz Jonas Platzon található húsvéti vásárban, ahol április 17-ig, 8:30 és 21 óra között lehet végigböngészni a kínálatot vagy ráhangolódni a húsvétra.

Amennyiben a járványhelyzet nem változik, a húsvéti vásárokat bárki látogathatja, a gasztronómiai részekre azonban csak oltottak vagy gyógyultak mehetnek.