2021.10.25.
A hasi puffadás vagy fájdalom az emésztőrendszert érintő problémák egyik leggyakoribb típusa. Ezek a betegségek származhatnak életmódbeli sajátosságokból, de okozhatja olyan ételérzékenység is, amelynek velejárója a haspuffadás.
Tippek az emésztési zavarok kezelésére
A mesterséges gyógyhatású készítményeket nem jó túl gyakran szedni, ezért érdemes megvizsgálni, milyen természetes lehetőségek vannak, amivel az ember segíthet az emésztési problémákon.

Pár tipp, amellyel javítható az emésztés

A teljesen egészséges emberek esetében is előfordul olykor az emésztés folyamatában jelentkező zavar, de ez a probléma akár bizonyos időközönként huzamosabb ideig is fennállhat. Mindez nagyon megnehezítheti a hétköznapokat. Az elkerülés érdekében érdemes rostban gazdag zöldségeket és gyümölcsöket fogyasztani, illetve az étrendbe ezeket rendszeresen beilleszteni.

A szervezet számára, ha napi 20-35 gramm rost mennyiséget biztosítunk, az egyértelműen pozitív hatással lesz az emésztés működésének segítésére, mindezzel együtt a súlygyarapodás megelőzéséhez is hozzájárul, de más betegség megelőzésében is része lehet, közvetve a rostdús étrendnek.

Sokan alkalmazzák a rossz emésztés ellen a rágógumi fogyasztását, azért, mert a rágózás nyáltermeléssel jár, ami közömbösíti a refluxot okozó gyomorsavat. Jó módszer az emésztés működésének segítésére az is, ha naponta inkább többször eszünk kis mennyiségeket, mintha kevesebb alkalommal ennénk sokat. Mindezzel elkerülhető a gyomor és a működéséhez kapcsolódó szervek túlterhelése is. Amennyiben rendszerszinten átállunk erre az életformára, gyorsan érezni fogjuk magunkon a változást.

Mit tehetünk még az emésztési problémák elkerülése érdekében?

Nem is gondolnánk, de sokakon némi életmódváltás is segíthet: ha lehetőség szerint kiiktatjuk a fokozott stresszforrást az életünkből, az az emésztésünk működését is segíteni fogja.

Amennyiben olykor-olykor vagy rendszeresen megjelennek a mindennapokban az emésztési problémákra utaló tünetek, akkor érdemes a természetes gyógymódokat vagy természetes alapú készítményeket alkalmazni segítőként. Így például használjunk probiotikumokat, vagy manapság a méltán egyre népszerűbb Marry Jane svájci CBD olajok terméke közül azi MCT olaj is kiváló segítség lehet a felmerülő emésztési problémákra.

Hogyan segíthet a CBD MCT olaj az emésztési problémák esetében?

A CBD olajok kenderből származó természetes anyagok, melyek kannabinoid vegyületként hozzájárulnak a szervezet egészséges működésének egyensúlyban tartásához. Az MCT a CBD hordozójaként képes felerősíteni annak hatását, és közepes láncú zsírsavként segíti a szervezet működését. Vizsgálatok bizonyítják, hogy az MCT természetes úton segít az anyagcsere javításában, ezért az emésztési problémák esetén is jótékonyan hat. Érdemes kipróbálni és akár kúraszerűen alkalmazni, mert hosszú távú használata - számos jótékony hatás mellett - elősegíti az emésztőrendszer kiegyensúlyozott működését is.