André Kertész Fotómúzeum - Szigetbecse
Cím: 2321, Szigetbecse Makádi út 40.
Telefonszám: (24) 513-510, (24) 513-511
Nyitva tartás: V.1-IX.30.: H-P előzetes bejelentkezéssel, Szo-V 10-17
X.1-IV.30.: Előzetes bejelentkezés alapján
2013.11.13.
RANDOM Group
André Kertész, fotóművészet, hír, hírességek

15 kortárs fotográfus alkotásából nyílik kiállítás az athéni Long Room galériában november 22-én, melynek különlegessége, hogy a magyar fotográfia jelene mellett múltjának egy szeletét is bemutatja az egyik leghíresebb magyar fotóművész, André Kertész munkáiból álló válogatás tükrében.

Téma: szubjektív történelem

Young Kertesz & Young Hungarians című kiállítás modern anyaga a RANDOM - kortárs fotóművészeket összefogó szervezet kiállításának keresztmetszetét reprezentálja, melynek témája a Szubjektív történelem volt.

A téma különböző megközelítése a kortárs fotóművészet sokszínűségét jellemzi. A narratívák a kulturális emlékezet, a történelmi események, makro és mikro történetek feldolgozásai mellett személyes, családi történetekről is szólnak. Kérdésfelvetéseik által az alkotók újraértelmezik a múltat és jelent.

A január 26-áig megtekintető tárlaton 23, főként Magyarországon készült felvétel kerül bemutatásra.

Az André Kertész tárlat a Szigetbecsén lévő André Kertész Fotómúzeum és Emlékház tulajdonában álló anyag egy részéből áll. Az emlékház, ahol a világhírű fotóművész gyermekkorának nyarait töltötte, a fotográfus hagyatékából, végrendelete szerint 120 fényképet és New York-i lakásából személyes tárgyakat, bútorokat mutat be. Ebből a nagy értékű gyűjteményből 23 darab, az 1910-es években, főként Magyarországon készült felvételt láthat az athéni közönség.

A kiállítás kortárs résztvevői: Bíró Eszter, Floszmann Attila, Fiala de Gábor, Galyasi Géza Attila, Hermann Gábor, Hirling Bálint, Kaulics Viola, Kolozsi Bea, Mucsy Szilvia, Rapi Mariann, Sprenc Balázs, Sárközi Péter, Szami, Vedres Ági, Zselinsky Miroslav

A kiállítás 2014. január 26-áig látható, támogatója az athéni magyar nagykövetség.