A Múzeumok Éjszakája rendezvénysorozat - melyhez intézményünk is csatlakozott - idén is izgalmas programokkal várja az érdeklődő közönséget az ország számos pontján. Látogasson el hozzánk is, és töltsön egy éjszakát nálunk!
Részletes program:
- 01:00 Az égbolt másik fele. Válogatás a Ludwig Múzeum gyűjteményéből
A kiállítás felvonultatja a múzeumban rég látott nemzetközi nagyságokat és elismert magyar alkotókat (Pablo Picasso, Andy Warhol, Yoko Ono, Hajas Tibor, Erdély Miklós, Nádler István, stb.). A válogatás érinti az elmúlt ötven év társadalmi-politikai változásait, a kelet-nyugati kapcsolatokat, és áttekintést ad a múzeum gyűjteményének történetéről is.
A tárlaton Magyarországon először mutatkozik be Csákány Istvánnak a dOCUMENTA (13)-n nagy sikert aratott Szellemtartás (2012) című munkája.
- 01:00 A meztelen férfi
Míg a női akt a művészet elfogadott témája, a ruhátlan férfi test az antik művészetet követően évszázadokon keresztül csupán mitológiai hősként, keresztény mártírként jelent meg. A kiállítás a férfikép változásait követi nyomon a XIX. század végétől napjainkig, közel 100 művész munkáján keresztül mutatja be a férfi identitás változását, a hagyományos férfi szerepek megkérdőjelezését, alternatívák keresését, a gyengeséggel és a sérülékenységgel való szembenézést, a vággyal teli tekintetet, a testkultuszt.
A LENTOS Kunstmuseum Linz kiállítása a Ludwig Múzeum együttműködésével. A budapesti helyszínre adaptált kiállítás közép-és kelet-európai művészek munkáival egészül ki.
- 01:00 Pieter Hugo: This Must Be The Place - Válogatott munkák 2003-2012
Pieter Hugo Fokvárosban élő, dél-afrikai kortárs fotográfus, fókuszában Afrika társadalmi és gazdasági konfliktusai, kihívásai és problémái állnak. Fotósorozatai, portréi, családi és életképei egy-egy helyi témát értelmeznek, az emberek egymáshoz és környezetükhöz fűződő viszonyát, társadalmi megosztottságát mutatják be.
A megszokott ábrázolásokkal szemben Pieter Hugo progresszív látásmódján keresztül a közönség Afrika egy másik arcát ismerheti meg.
A kiállítás a Ludwig Múzeum és a hollandiai Hágai Fotográfiai Múzeum együttműködésében valósul meg.
- 16:00 - 00:00 Tapintható kiállítás és díjátadó
Tapintható kiállítás és díjátadó - Játssz bizalommal!
A Láthatatlan Kiállítás és a Ludwig Múzeum közös pályázatára érkezett tapintható játékok díjazása, a belőlük rendezett kiállítás megnyitója.
- 18:00 - 19:00 Tárlatvezetés A meztelen férfi c. kiállításon Simon Kati és Turai Hedvig budapesti társ-kurátorokkal
- 18:00 - 18:30 Férfiakt a művészetben
Férfiakt a művészetben - félórás művészettörténeti prezentáció a Ludwig Stúdióban
- 18:00 - 22:00 Stúdiumok férfiaktról – exkluzív program felnőtteknek
Rajzoltál már meztelen férfit? Ezen az éjszakán kipróbálhatod! Stúdiumok férfiaktról – exkluzív program felnőtteknek (rajzolás élő modell után rajztanári támogatással)
- 18:30 - 19:30 Exkluzív tárlatvezetés a Pieter Hugo: This Must Be The Place – Válogatott munkák 2003-2012 c. kiállításon Magyar Kornélia politológussal
- 19:00 - 19:30 Férfiakt a művészetben
Férfiakt a művészetben - félórás művészettörténeti prezentáció a Ludwig Stúdióban
- 20:00 - 20:30 Férfiakt a művészetben
Férfiakt a művészetben - félórás művészettörténeti prezentáció a Ludwig Stúdióban
- 20:30 - 21:15 Tárlatvezetés A meztelen férfi c. kiállításon
- 21:00 - 21:30 Férfiakt a művészetben
Férfiakt a művészetben - félórás művészettörténeti prezentáció a Ludwig Stúdióban
- 22:00 - 23:00 Tárlatvezetés Az égbolt másik fele. Válogatás a Ludwig Gyűjteményből c. kiállításon Szipőcs Krisztina művészettörténésszel, a kiállítás kurátorával
- 22:00 - 23:30 Szabadegyetem EXTRA! Turai Hedvig: Pornográfia és művészet
- 23:00 - 23:45 Tárlatvezetés a Pieter Hugo: This Must Be The Place – Válogatott munkák 2003-2012 c. kiállításon
- 23:00 - 00:00 Exkluzív tárlatvezetés A meztelen férfi c. kiállításon Soma Mamagésával