Eseménynaptár
2018. november
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
2
2018.11.16. - 2018.11.16.
Veszprém
2018.11.16. - 2018.11.16.
Debrecen
2018.11.15. - 2018.11.15.
Budapest
2018.11.15. - 2018.12.30.
Pécs
2018.11.06. - 2018.11.06.
Veszprém
2018.10.31. - 2018.10.31.
Budapest
2018.10.30. - 2018.11.22.
Budapest
2018.10.30. - 2019.04.29.
Budapest
2018.10.26. - 2019.03.31.
Budapest
2018.10.25. - 2019.01.20.
Szécsény
2018.10.22. - 2018.10.28.
Budapest
2018.10.20. - 2018.10.23.
Szentendre
2018.10.18. - 2018.11.18.
Budapest
2018.10.18. - 2019.01.27.
Budapest
2018.10.18. - 2018.11.30.
Budapest
2018.10.18. - 2019.01.13.
Budapest
2018.10.18. - 2019.01.27.
Veszprém
2018.10.17. - 2018.10.17.
Budapest
2018.10.17. - 2018.10.17.
Szeged
MODEM Modern és Kortárs Művészeti Központ - Debrecen
Cím: 4026, Debrecen Baltazár Dezső tér 1.
Telefonszám: (52) 322-207
Nyitva tartás: K-Sze, P-V 10-18
Cs 12-20
A program már nem tekinthető meg.
2018.02.09. 19:00
díjátadó, rendezvény
Ha tetszik, ossza meg másokkal is:
Múzeumi belépők, szolgáltatások árai:
Egyéni belépő felnőtteknek
1800 HUF
Egyéni belépő diákoknak
900 HUF
Egyéni belépő nyugdíjasoknak
900 HUF
Belépő családoknak
(2 felnőtt és max. 3 gyermek)
3200 HUF
/ család
Egyéni kombinált belépő felnőtteknek
(érvényes a MODEM + Déri Múzeum + Debreceni Irodalom Háza megtekintésére)
2000 HUF
Egyéni kombinált belépő diákoknak
(érvényes a MODEM + Déri Múzeum + Debreceni Irodalom Háza megtekintésére)
1000 HUF
Egyéni kombinált belépő nyugdíjasoknak
(érvényes a MODEM + Déri Múzeum + Debreceni Irodalom Háza megtekintésére)
1000 HUF
Kombinált belépő családoknak
(érvényes a MODEM + Déri Múzeum + Debreceni Irodalom Háza megtekintésére, 2 felnőtt és max. 3 gyermek részére)
4000 HUF
/ család
Fotó
2000 HUF
Avantgárd divatbemutatóval, kiállításmegnyitóval és díjátadóval, tánccal, performanszokkal, bábos programokkal és filmvetítéssel kísért jelmezes maszkabálba várunk mindenkit február 9-én 19 órától egészen éjfélig a MODEM-ben.

A művészeti központ mindhárom szintjét megtöltő egész estés rendhagyó farsangi mulatságot Blattner Géza Billentyűk című kiállításához kapcsolódva rendezi a Vojtina Bábszínház a MODEM-mel és a Csokonai Színházzal közösen.

Részletes program

18.30: Kapunyitás – érkezés jelmezben (a jelmez nélküliek kalapot kapnak)
19.00: Emarionett – óriás marionettjáték – Medgyessy Ferenc Gimnázium és Művészeti Szakgimnázium (földszinti fogadótér)
19.15: Falansztert a MODEM-be! – pályázati eredményhirdetés és kiállításmegnyitó (Zöld kilincs művészeti kávézó előtti térrész)
A tárlatot megnyitja: Imre László Széchenyi-díjas irodalomtörténész
Zsűri: Asbóth Anikó, Gemza Péter, Kónya Ábel, Koroknai Edit, Láposi Terka
Moderál: Láposi Terka
19.45: Szabad a tér – megnyílik a 3. emeleti kiállítótér (Infópulttól a lépcsőfordulókon át a 3. emeletre)
Schneider Jankó invitálása
20.00: Avantgárd divatbemutató – kifutón a jelmeztervező-pályázat résztvevői, majd jelmezben a Csokonai Színház színészei (3. emeleti kiállítótér)
Az öltözeteket zsűrizik: Halasi Rita (dizájnszakértő, kurátor, a MOME Ponton Galériájának igazgatója), Horváth Mari (Balázs Béla-díjas animációsfilm-rendező, forgatókönyvíró, bábtervező), Mátravölgyi Ákos (Blattner Géza-díjas bábtervező)
A divatbemutatót rendezi: Schneider Jankó
Zene: Czapp Ferenc (Novelle Performans zenekar)
20.45: Isadora – a természetesség jegyében – táncos performansz (3. emeletről a 2. emeletre)
A Vénkeri Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola balett-táncosai
Koreográfus: Poroszlay Éva táncpedagógus
21.00: Szívek, ha találkoznak – árnyjáték (2. emeleti kiállítótér, a Billentyűk című kiállításon)
A Vojtina Bábszínház Blattner inspirálta előadása
Rendező: Nagy Viktória
Tervező: Mátravölgyi Ákos
Zene: Czapp Ferenc
Játszók: Baditz Dávid, Hell Krisztina, Megyeri Béla, Mercs Máté, Reschofsky György
21.00: Picassotól szabadon (2. emeleti kiállítótér, a bejáratnál)
Bábos jelenet a Ciróka Bábszínház 2006-ban bemutatott világhírű előadásából
Játszók: a Vojtina Bábszínház társulatából Hajdú Péter, Magi Krisztina, Nagy Mónika, Schneider Jankó, Telenkó-Oláh Timie
21.15: A nagy dobás – avantgárd labdák – Medgyessy Ferenc Gimnázium és Művészeti Szakgimnázium (2. emeleti kiállítótér, a bejáratnál)
21.15: Álca – képzőművészeti akció – Medgyessy Ferenc Gimnázium és Művészeti Szakgimnázium (2. emeleti kiállítótér, a Billentyűk című kiállításon)
21.15: Klasszikusan és szabadon – táncos performans (2. emeleti kiállítótér, a Tobreluts című kiállításon)
A Vénkeri Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola (balett) táncosai
Koreográfus: Poroszlay Éva, táncpedagógus
21.30: Gesztusok – Majoros Gyula Blattner Géza-díjas bábtervező, szobrász zenés tárlatvezetése (2. emeleti kiállítótér, a Billentyűk című kiállításon)
Zenei közreműködők: Homoki Péter (gitár), Majoros Gyula (fúvós hangszerek), Polnauer Flóra (PollyFlow, ének)
21.30: A bábjátékos – alteregó – bábos akció (2. emeleti kiállítótér, a Billentyűk című kiállításon)
Előadó: Mercs Máté – Vojtina Bábszínház
21.30: Karma-Báb I. – színházi performanszok – Vígkarma/DESZ (2. emeleti kiállítótér, a Tobreluts című kiállításon)
Művészeti vezető: Halmi Gábor
21.30: Mozaiképítés – aki kapott az Álca alkotóitól mozaikdarabot, összeillesztheti a többiekével (2. emeleti kiállítótér, a Billentyűk című kiállítás bejáratánál)
21.45: Picassótól szabadon
Bábos jelenet a Ciróka Bábszínház 2006-ban bemutatott világhírű előadásából (2. emeleti kiállítótér, a bejáratnál)
Játszók: Hajdú Péter, Magi Krisztina, Nagy Mónika, Nagy Viktória, Scneider Jankó, Telenkó-Oláh Timea
22.00: Kontrasztok és karcok – kortárs szabadsággal – táncjelenet A Vénkeri Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola balett-táncosaitól (2. emeleti kiállítótér, a Tobreluts című kiállításon)
Koreográfus: Poroszlay Éva táncpedagógus
22.00: Morform – morfológiai morfondírozás (2. emeleti kiállítótér, a Billentyűk című kiállításon)
Mátravögyi Ákos bábtervező performansza
22.00: Varga Klára Edith Piaf-dalokat énekel (2. emeleti kiállítótér, a Billentyűk című kiállításon)
Részletek a Párizs Hídjai című zenés előadásból
Edith Piaf: Varga Klára
Harmonikás: Ruszt Milán
Rendezte: Milosevits Péter
Zöld kilincs művészeti kávézó
20.00-tól 22.00-ig: Avantgárd a vásznakon – filmek a terekben
Picasso kalandjai (Zöld kilincs művészeti kávézó)
Takács Vera werkfilmje (első emelet)
Horváth Mari: A kékruhás kislány (művészetpedagógiai szoba)
Fekete-fehér filmek – Párizs, Isadora (belsőkert)
22.15: Szívek, ha találkoznak – árnyjáték
A Vojtina Bábszínház Blattner inspirálta előadása
Rendező: Nagy Viktória
Tervező: Mátravölgyi Ákos
Zene: Czapp Ferenc
Játszók: Baditz Dávid, Hell Krisztina, Megyeri Béla, Mercs Máté, Reschofsky György
22.15: Karma-Báb II. – színházi performanszok – Vígkarma/DESZ (2. emeleti kiállítótér, a Tobreluts című kiállításon)
Művészeti vezető: Halmi Gábor
22.40: Eredményhirdetés – a zsűri és a közönség döntése alapján
Játékmester: Schneider Jankó
22.45: Sztepp és charleston – Rhythm and Shoes Dance Club (3. emeleti kiállítótér)
23.00: Táncolnál Velem? – tánctanulás szabadon (3. emeleti kiállítótér)
Tánctanár: Badacsonyi Róbert
Zenél: a Novelle Performans zenekar
Ének: Nagy Mónika, Nagy Viktória, Megyeri Béla