Dr. Batthyány-Strattmann László Múzeum

A családfa árnyékában heverészik a Batthyány-ős

Szecessziós szépségek

Janus Pannonius Múzeum

Parancsol egy piócát...?

Kassák Múzeum

Dobj egy képet!

PIM - Országos Színháztörténeti Múzeum és Intézet

Barokk előadásokhoz készült színpadi látványtervek a jezsuitáktól

Jósa András széke

Beadási határidő: 2019.06.15.
Pályázhatnak: színháztörténészek, kutatók, egyetemi hallgatók, szakírók, bábszínházi szakemberek
Kiíró:
PIM - Országos Színháztörténeti Múzeum és Intézet
szakmai felhívás, színháztörténet, történet
„Gyermekének is váltson színházbérletet! Nyitás október 8-án.” Hetven éve, 1949 őszén ezekkel a szavakkal harangozta be az Állami Bábszínház első évadát. A színházak államosítása új struktúrát hozott a hazai és a határon túli magyar bábszínházak életébe. A jubileumi évadok alkalmából az évfordulójukat ünneplő intézmények szemszögéből vizsgáljuk meg az elmúlt hetven év bábtörténetét: sorra vesszük megíratlan történeteinket és gondolkodunk a báb innovatív lehetőségeiről.

Három helyszínes konferenciasorozatunkon az alábbi témanapokra várjuk színháztörténészek, kutatók, egyetemi hallgatók, szakírók, bábszínházi szakemberek 20 perces előadásait:

A KONFERENCIASOROZAT TÉMÁI:

2019. október 1. Megíratlan történeteink: az erdélyi bábszínházak története, │előadásrekonstrukciók, alkotói pályaképek.

2019. október 8. A bábszínház nézője: a bábszínház percepciójának és befogadásának │sajátos kérdései, a választott bábszínházi nyelv és technika és a nézői korosztályok │összefüggései, a báb műfajára érzékenyítő programok és történetük.

2019. október 18. Hatások és tendenciák: az Állami Bábszínház története, korszakai és hatása, előadásrekonstrukciók, alkotói pályaképek, a Budapest Bábszínház és a kortárs tendenciák.

HASZNOS TUDNIVALÓK:

● A szekcióelőadásokat minden alkalommal videóközvetítéssel, és a lezárást követően online megjelenéssel tesszük elérhetővé. A kéziratok tervezett leadási határideje 2019. október 31.

● Az előadók tiszteletdíjban részesülnek.

● A konferencia egyes helyszínein igény és lehetőség szerint szállást és ellátást biztosítunk.

● Visszajelzést a jelentkezés elfogadásáról július 31-ig küldünk.

HELYSZÍNEK ÉS IDŐPONTOK:

2019. október 1. (Nagyvárad) Szigligeti Színház Lilliput Társulata

2019. október 8. (Budapest) Budapest Bábszínház

2019. október 18. (Budapest) PIM – Országos Színháztörténeti Múzeum és Intézet

JELENTKEZÉS: a mellékelt adatlap kitöltésével 2019. JÚNIUS 15-IG elektronikus úton a lovas.lilla@oszmi.hu címen.
Letölthető dokumentumok