2020.08.06.

Klímaváltozások - már a kései újkőkorban is

2020.08.06.

Ékesség az aranykorból

Heti egy fürdés

Hatvannak köze nincs az 59-hez

Töltény a cigarettatárcában

Röszkei Paprika Park - Paprika Üzem és Múzeum

Ha paprikaültetőt elnyomja az álom, a palánta feje is lebillen

Tolnay Klári Emlékház

Tolnay Klári emlékestet rendeznek Mohorán

Székely Nemzeti Múzeum - Sepsiszentgyörgy
A múzeum épülete
Cím: 520055, Sepsiszentgyörgy str. Kós Károly 10. / Kós Károly u. 10.
Nyitva tartás: IX.2-V.31.: K-P 9-16, Szo-V 9-14
VI.1-IX.1.: K-V 9-17

A sepsiszentgyörgyi Székely Nemzeti Múzeum 2020. január 1-től már nem fogad látogatókat. A Kós Károly tervezte épületegyüttesben felújítás kezdődik. A felújítás alatt a múzeum a Lábas Ház (Szabadság tér) emeletén működik majd: kiállítások, könyvbemutatók, kamarazene-koncertek sorozatával tartjuk majd a kapcsolatot a nagyérdeművel és a Szent György Napokon is aktívak maradunk.
állam, állandó kiállítás, katonaság, Románia, történet, vártörténet, végrehajtás
Múzeumi belépők, szolgáltatások árai:
Egyéni belépő felnőtteknek
10 HUF
Egyéni belépő diákoknak
Csoportos belépő diákoknak
(10-30 fő)
50 HUF
/ csoport
Egyéni belépő gyermekeknek
(7 éven felül)
Egyéni belépő nyugdíjasoknak
Belépő családoknak
(2 felnőtt + 1-5 gyermek)
/ család
Tárlatvezetés
Videó
20 HUF
A kiállítás a középkori (13-16. századi) székelység hagyatékával ismerteti meg a látogatókat, külön kiemelve a székelység katonai szerepét a korabeli fegyverek és a középkori falképek tükrében. A nagyközönségnek térképek segítségével igyekszünk bemutatni Délkelet-Erdély rendkívül változatos világi és egyházi közigazgatását, valamint a vidéken található középkori várakat, erődített templomokat.
Schiavona<br>Fotó: Barabás Zsolt
A tárlaton látható középkori emlékek a Székely Nemzeti Múzeum régészeti és történelmi gyűjteményéből, valamint a székelykeresztúri Molnár István Múzeum gyűjteményéből származnak.

A kiállításban szereplő 102 tárgyat egy katalógus mutatja be: az érdeklődők rövid, ismeretterjesztő jellegű tanulmányokból ismerhetik meg a székelyek történetét, fegyvereiket és hadjárataikat, a vidék közigazgatási történetét, a várak és egyéb erődítmények fejlődését, a középkori fazekasságot, valamint a székelyföldi középkori falképek ikonográfiait.