Kassák Múzeum

Dobj egy képet!

PIM - Országos Színháztörténeti Múzeum és Intézet

Barokk előadásokhoz készült színpadi látványtervek a jezsuitáktól

Jósa András széke

Trianon Múzeum - Nagy-Magyarország Park

Megújul a várpalotai Zichy-kastély és a Trianon Múzeum

Székely Nemzeti Múzeum - Sepsiszentgyörgy
A múzeum épülete
Cím: 520055, Sepsiszentgyörgy str. Kós Károly 10. / Kós Károly u. 10.
Nyitva tartás: IX.2-V.31.: K-P 9-16, Szo-V 9-14
VI.1-IX.1.: K-V 9-17

A sepsiszentgyörgyi Székely Nemzeti Múzeum 2020. január 1-től már nem fogad látogatókat. A Kós Károly tervezte épületegyüttesben felújítás kezdődik. A felújítás alatt a múzeum a Lábas Ház (Szabadság tér) emeletén működik majd: kiállítások, könyvbemutatók, kamarazene-koncertek sorozatával tartjuk majd a kapcsolatot a nagyérdeművel és a Szent György Napokon is aktívak maradunk.
egyháztörténet, gazdaságtörténet, kiadvány, könyv, politikatörténet, történet
Nyelv: magyar
A Kovászna Megye Tanácsa és a Kovászna Megyei Művelődési Központ által támogatott Elitek Háromszéken a 19–20. században című kutatási projekt célja, hogy újabb adatokat tárjon fel az egykori Háromszék megye politikai, kulturális és gazdasági életéről.
Elitek Háromszéken a 19–20. században
A kötetben megjelenő tanulmányok a 19. és a 20. század eseményeit vizsgálják egy-egy adott problémakör, illetve elitcsoport tevékenységén keresztül, pontosabban hogyan kapcsolódott be a megye a magyarországi, erdélyi és romániai politikai, gazdasági és szellemi életbe, milyen jövőképet képzeltek el a helyi vezetők és értelmiségiek, és hogy ezt a változó történelmi időszakokban hogyan próbálták kivitelezni.