2014. szeptember

Rómer Flóris Művészeti és Történeti Múzeum - Váczy Péter Gyűjtemény

Győr

Cím: 9022 - Győr, Nefelejcs köz 3.

Telefonszám: (+36 (96)) 318-141

E-mail: kozmuzeum@t-online.hu

Nyitva tartás: K-V 10-18

A kiállítás már nem tekinthető meg.
2012.06.23. - 2012.07.31.

Pézman Andrea önálló kiállítása, a 43. Nemzetközi Művésztelep díjazott művészének tárlata

időszaki kiállítás, képzőművészet
Pézman Andrea Komáromban született. Műegyetemi diplomát szerzett urbanisztika szakon, képzőművészeti tanulmányait pedig a pozsonyi Képzőművészeti Főiskolán végezte. Az alkotó művészete letisztult, ugyanakkor a végtelenségig variálható. Sík- és térbeli munkákat alkot, főleg szita- és mélynyomással. Sorozatokban gondolkodik, folyamatokat láttat. Képi világa jelszerű, általában fekete-fehér, esetleg egy kiegészítő színnel dolgozik. A művek formáját a témák belső szerkezetének, illetve logikájának rendeli alá.

Az alkotások hitelessége a módszerben rejlik, ahogy a művész az egyszerűből összetettbe vezető folyamatokat láttatja. Mert ez világunk elve is: az egyszerűből az összetettbe vezető út. Akár az élettelen, akár élő világra gondolunk, mindenütt a folyamatos bonyolódást, az egyre szélesedő variációhalmazt tapasztalhatjuk. A grafikák vagy művészi könyvek valamiféle időbeliséggel is dolgoznak, mivel történetként olvassuk az egyes ciklusokat, sorozatokat.

A tárlaton az emberi civilizáció különböző korszakai is megjelennek. Azt láthatjuk, milyen formában tűnnek fel az egyes fenomének más-más korban: az információ a pattintott kőtől a DVD-ig, a könyvtől az internet folyamatosan íródó hypertextusáig. A kiállításon ezen kívül a múltbéli és mai gyermekjátékok is megelevenednek.

Az alkotások általában játékosak és okosak, ugyanakkor érződik bennük egy rafinált humor is. A művész témafelvetéseit az utolsó ciklus kivételével nem az intim személyesség, hanem egy távolságtartóbb, tárgyilagosabb hozzáállás jellemzi.

2014.09.20. Mosonmagyaróvár

2014.09.20. Budapest