2020.08.30.

Nézni – látni – láttatni

2020.03.18.
Tornyai János Múzeum és Közművelődési Központ

A hódmezővásárhelyi közművelődési intézmények is bezárják kapuikat

2020.01.27.
Alföldi Galéria

Festészet és kerámia, templom és múzeumok

2020.10.28.

Denártól a Bitcoinig

2020.10.27.
Janus Pannonius Múzeum

Vadókaszörp, csitkenyés bor, mókusvíz

2020.10.26.

A gyilkos oroszlánfej

2020.10.25.

A köpönyegforgató brigadéros

2020.10.25.
Szépművészeti Múzeum

A kereszténység védőbástyája - rézmetszeten

2020.10.20.
Szépművészeti Múzeum

Magas olasz állami kitüntetést kapott Baán László

Alföldi Galéria - Hódmezővásárhely
Alföldi Galéria, Hódmezővásárhely
Cím: 6800, Hódmezővásárhely Kossuth tér 8.
Nyitva tartás: K-V 10-17
2020.09.23.
Kígyózó sorokban várták a hétfői napon a művészek Budapesten, a Műcsarnoknál, hogy leadhassák alkotásaikat a 67. Vásárhelyi Őszi Tárlatra. Magyarország legnagyobb múltra visszatekintő és egyik legjelentősebb kortárs képzőművészeti seregszemléjére közel háromszázötven művész regisztrált.
Vásárhelyi őszi tárlat
A szervezők mintegy nyolcszáz művet várnak e hét végéig a hódmezővásárhelyi Alföldi Galériába, ahol a begyűjtéssel párhuzamosan az alkotások zsűrizésre történő „terítése” zajlik.

Az immár 1954 óta töretlenül megrendezett Vásárhelyi Őszi Tárlat az idén a járványhelyzet miatt későbbre tolódik – a kiállítás november 22-én nyílik meg –, de ez sem szegte kedvét a hazai művésztársadalomnak, ugyanis a regisztráció szerint „rekord közeli”, 790 alkotással képviseltetik magukat a meghívásos és szabad beadású seregszemlék legjobb tulajdonságait ötvöző tárlaton. A Tornyai János Múzeum munkatársai a hét elején Budapesten gyűjtötték be az ország minden pontjáról érkező műveket, a következő négy napban, egészen szeptember 25-éig az Alföldi Galériában adódik lehetősége a művészeknek munkáik személyes leadására.

A tárlat otthonául szolgáló Kossuth téri kiállítóhely termeiben már rendszerezik az alkotásokat, hogy az október 8. és 10. között ülésező, héttagú zsűri minél átláthatóbban, minden műről egyedileg döntve jelölje ki a november végétől megtekinthető kiállítás anyagát. A kezdetek óta festészeti dominanciájú tárlatra idén is a legtöbb pályamű festmény kategóriában érkezett – az összes regisztrált alkotás több mint kétharmada –, de a jelentős számú grafikai és plasztikai művek mellett szerepelnek multimédia alkotások, és egyéb, más kategóriába be nem sorolható munkák is.