Emlékpont - Fél évszázad Vásárhelyen Humán Oktatási Központ - Hódmezővásárhely
A múzeum épülete
Cím: 6800, Hódmezővásárhely Andrássy út 34.
Nyitva tartás: K-V 10-17
2020.09.07.
hír, történelem, Trianon, Újkor, XX. század
A budapesti Magyarságkutató Intézet Trianon utóéletéről rendezett a napokban online tudományos konferenciát, amelynek levezető elnöke Miklós Péter, a hódmezővásárhelyi Tornyai János Múzeum igazgatója volt.
Trianon utóélete
Trianon utóélete az első sikerektől a százéves évfordulóig címmel rendezett a napokban online tudományos konferenciát a budapesti Magyarságkutató Intézet. A tanácskozás fővédnöke Kásler Miklós, az emberi erőforrások minisztere, védnöke Horváth-Lugossy Gábor, a Magyarságkutató Intézet főigazgatója, levezető elnöke Miklós Péter, a hódmezővásárhelyi Tornyai János Múzeum igazgatója volt.

– A konferencián elhangzottak egyrészt azt bizonyítják, hogy a trianoni békediktátum története mindig aktuális – s különösen igaz ez a centenárium idején –, másrészt fölveti annak a szükségességét, hogy minden nemzedék meghatározza a maga viszonyát a történelmi magyar állam megszűnését jelentő eseményhez – összegezte tapasztalatait a múzeumigazgató.