2020.09.09.

Gábor Áron rézágyúja megérkezett Szegedre

Móra Ferenc Múzeum - Szeged
Móra Ferenc Múzeum, Szeged
Cím: 6720, Szeged Roosevelt tér 1-3.
Nyitva tartás: H-V 10-18
2020.08.24.
Nagy sikernek örvend a frissen megnyitott Móra Ferenc állandó kiállítás a szegedi Móra-múzeumban. A Móra Rengetegben izgalmas interaktív játékok, felfedezésre váró Móra-történetek várják az érdeklődőket. A kiállítás megálmodója Vészits Andrea, Móra Ferenc dédunokája.
Móra Rengeteg - kiállítás a Móra Ferenc Múzeum
A felnőttek és a gyermekek is lelkesen vették birtokba az augusztus közepén megnyitott Móra Rengeteg című kiállítást a szegedi múzeumban. A tárlat látványvilága és tematikája a természetre épül, hiszen a legendás író rajongott a természetért, maga is földrajz-természetrajz szakon végzett.

Az égigérő fák között bolyongva a látogatók megismerhetik Móra Ferenc kedvenc virágait, állatait, életének fontos eseményeit és szereplőit. Valamint azt is, hogy regényeiben, írásaiban hogyan kapott szerepet a természet és miért szeretett volna a sírjára egy nyírfát ültettetni.

A kiállítás kurátora Vészits Andrea, Móra Ferenc dédunokája volt, aki Zöldy Z. Gergely látványtervezővel egy igazi mesebeli világot álmodott meg.