2023.07.03.

Wellmann-díjat kapott Gál Éva

2023.06.28.
Janus Pannonius Múzeum

Elragadó éjszaka a pécsi múzeumokban

Janus Pannonius Múzeum - Pécs
Cím: 7621, Pécs Káptalan utca 5.
Nyitva tartás: K-V 10-18 (csak előzetes bejelentkezéssel)
2020.08.24.
hír, hírességek
Rodolfo, azaz Gács Rezső világhírű bűvész személyét és művészetét mutatják be a pécsi Múzeum Galériában egy jövő pénteken nyíló kiállítás keretében a baranyai megyeszékhelyen - tájékoztatta a Janus Pannonius Múzeum (JPM) az MTI-t.

A közgyűjtemény összegzése szerint Gács Rezső (1911-1987), avagy sokkal ismertebb művésznevén Rodolfo bűvész kellékeit, könyveit, kártyáit hagyta az utókorra, ezek mellett pályája kezdetétől, már az 1930-as évektől, megőrizte fellépéseiről a színlapokat, szórólapokat, műsorfüzeteket. Kiemelték: a precíz dokumentálás olyan évtizedekről mesél, mint a pesti mulatók fénykora, a varieték világa vagy a vidéki turnékörutak időszaka.

A látogatók megtudhatják, kikkel lépett fel gyakran Rodolfo, s hogyan változtak a szórakoztatás formái és helyszínei az évtizedek során. A kecskeméti Szórakaténusz Játékmúzeum és Műhely vándorkiállításának pécsi állomásán bűvészműsor, tárlatvezetés és bűvésziskola is várja a közönséget az augusztus 28-án, 11 órakor kezdődő megnyitón - hívták fel rá a figyelmet a közleményben. A tárlat november 28-ig tekinthető meg a pécsi Káptalan utcai Múzeum Galériában.