2020.08.06.

Klímaváltozások - már a kései újkőkorban is

2020.08.06.

Ékesség az aranykorból

Heti egy fürdés

Hatvannak köze nincs az 59-hez

Töltény a cigarettatárcában

Röszkei Paprika Park - Paprika Üzem és Múzeum

Ha paprikaültetőt elnyomja az álom, a palánta feje is lebillen

Tolnay Klári Emlékház

Tolnay Klári emlékestet rendeznek Mohorán

2020.07.14.
Augusztusban számos városban rendezi meg a Filharmónia Magyarország az OrgonaPont koncertsorozatot, augusztus 8-án pedig második alkalommal tartják meg az Orgonák éjszakáját.

Az Orgonák éjszakája idén is tartogat különlegességet: az eseményre komponált Invocation című zenemű, "közös hangként" minden programon felcsendül - olvasható a szervezők MTI-hez eljutatott hétfői közleményében.

A tájékoztató idézi Szamosi Szabolcsot, a Filharmónia Magyarország ügyvezető igazgatóját, orgonaművészt, aki hangsúlyozta: az eseményen a Filharmónia Magyarország által szervezett nagykoncertek és a flashmob jellegű megmozdulások mellett lehetőséget biztosítanak arra, hogy bárki regisztráljon, és saját szervezésű programmal csatlakozzon az országos Orgonák éjszakájához.

Mint írják, a regisztrálók különböző kategóriákba sorolt programokkal kapcsolódhatnak az eseményhez: orgonakoncerttel, orgonás liturgiával, de akár az orgonához kapcsolódó egyéni ötlettel - az előadástól a kiállításon keresztül a hangszerbemutatóig.

Tavaly az Orgonák éjszakája keretén belül több mint száz regisztrált eseményen, négy országban, több mint százezer orgonasíp szólalt meg egyszerre, mellyel rekordot döntött a rendezvény - olvasható a közleményben.