2020.07.02.

2020.03.05.

Felesleges Pillangó - Urbán Tamás kiállítása a Capa Központban

2020.08.06.

Klímaváltozások - már a kései újkőkorban is

2020.08.06.

Ékesség az aranykorból

Heti egy fürdés

Hatvannak köze nincs az 59-hez

Töltény a cigarettatárcában

Röszkei Paprika Park - Paprika Üzem és Múzeum

Ha paprikaültetőt elnyomja az álom, a palánta feje is lebillen

Tolnay Klári Emlékház

Tolnay Klári emlékestet rendeznek Mohorán

Robert Capa Kortárs Fotográfiai Központ - Budapest
Cím: 1065, Budapest Nagymező utca 8.
Nyitva tartás: K-P 14-19, Szo-V 11-19
2020.07.02.
Capa Központ
fotóművészet, hír
Pár nappal a veszélyhelyzet kihirdetése előtt nyílt meg, július 7-től pedig újra látogatható Urbán Tamás Felesleges Pillangó és Thomaz Farkas A fény ritmusa című tárlata a Capa Központban. Emellett Nyolc hét. Magyar fotográfusok a járvány idején címmel a koronavírus-helyzetre reflektáló pop-up tárlat is nyílik a Project Roomban.
Nyolc hét - Magyar fotográfusok a járvány idején
Nyolc hét. Ennyi időn keresztül követtük figyelemmel a virtuális térben kortárs magyar fotográfusok tevékenységét a járvány idején. A Capa Központ blogján publikált nyolcrészes válogatás egy pop-up kiállítás keretében most a valós térben jelenik meg, emléket állítva az elmúlt hónapok eseményeinek. „A pandémia és annak következményei a fotográfusok életét is jelentősen befolyásolták, ettől függetlenül azzal foglalkoztak, amivel amúgy is szoktak: fotóztak. Igaz, nem pont azt, amit, és nem pont úgy, ahogy korábban: voltak, akik otthon maradtak, és egyfajta vizuális karanténnaplót készítettek, mások még ilyenkor is kimentek az utcákra, hogy megörökítsék a megváltozott életkörülményeket és városképet. A kiállítás harminckilenc fotográfus nyilvános Instagram-profilján megjelent képein keresztül mutatja be ezt az időszakot, a válogatás során fontos szempont volt, hogy minél többféle alkotói attitűd, látásmód jelenjen meg” – emelik ki a kiállítás kurátorai, Gellér Judit és Gáspár Balázs.

A Robert Capa Kortárs Fotográfiai Központban július 7-től augusztus 23-ig újra látogatható lesz Urbán Tamás Felesleges Pillangó című tárlata. A kiállítás gerincét abban a hat évben készített fényképek képezik, amikor Urbán Tamás pártfogója volt a tetőtől-talpig tetovált Pillangónak, bemutatva többek között a börtönéletet, a szabadulást, a pesti undergroundban eltöltött estéket, a céltalan nappalokat. A fotók mellett az életének felét rácsok mögött töltő Pillangó naplóját, rajzait, rejtvényeit és festményeit, valamint Urbán Tamás által összegyűjtött iratokat és tárgyakat is bemutatnak a kiállításon.

Szintén augusztus 23-ig lesz látogatható Thomaz Farkas A fény ritmusa című kiállítása. A magyar származású fotográfus a brazil kultúra emblematikus alakja, a modern fotográfia és dokumentumfilm egyik legfontosabb képviselőjének tartják. Munkái olyan fontos gyűjtemények részét képezik, mint a New York-i MoMA és a londoni Tate Modern, eddig azonban Magyarországon még sosem voltak kiállítva alkotásai. Műveit a mások iránti érzékenység, az emberekhez való őszinte odafordulás, a humánum jellemzik.

A Capa Központ új nyitvatartási renddel, keddtől péntekig 14 és 19 óra között, hétvégén 11 és 19 óra között várja a látogatókat.