2020.03.23.
MANK – Régi Művésztelep

Richter Sára textilművész varrott vásznai kiállításon

2020.08.13.
Szépművészeti Múzeum

BALATON

2020.08.11.

A fényirda titkai

2020.08.11.

Hamar törtek az úrasztali kancsók...

2020.08.06.

Klímaváltozások - már a kései újkőkorban is

2020.08.06.

Ékesség az aranykorból

Heti egy fürdés

Hatvannak köze nincs az 59-hez

Töltény a cigarettatárcában

MANK – Régi Művésztelep - Szentendre
MANK – Régi Művésztelep, Szentendre
Cím: 2000, Szentendre Bogdányi út. 51.
2020.07.01.
hír, képzőművészet
Több mint 20 fiatal képzőművész kiállítás nyílik szerdán a szentendrei MANK Galériában Művészet és játék címmel, amely a fiatal művészek számára kiírt pályázat eredményét mutatja be.

A tárlat tematikája a művészet és a játék kapcsolatának fogalmi találkozásából adódó reflexiók kibontása - olvasható a MANK MTI-hez elküldött tájékoztatójában.

Mint írják, a MANK 35 év alatti fiatal képzőművészek számára kiírt pályázatára száznegyvenegy pályamű érkezett. A kvalitásos pályaművek közül a legkülönbözőbb médiumokkal megfogalmazott játékasszociációk mellett hagyományos és digitális technikáz ötvöző alkotások lesznek láthatók. Ilyenek például Benedek Tom, Benkő Lilla, Körössy-Khalyll Levente, Szabó Kristóf - KristofLab munkái. A tárlaton olyan interaktív installációk is szerepelnek, mint Gosztola Kitti, Kádár Emese és Szabó Kristóf - KristofLab friss, aktuális társadalmi problémákkal foglalkozó művei, amelyek az irónia eszközével hatnak még erősebben a nézőkre.

Egyes, a pályázási lehetőség időszaka alatt elkészített vagy átalakított munkákon - mint Balogh Kristóf, Csapó Júlia, Éliás Tamás, Jakab Borbála Róza és Karai Klaudia esetében - erősen érezhető a járvány idején sokak számára nehezen megélt bezártság.

Az augusztus 2-ig nyitva tartó kiállítás Almásy Ivor, Balogh Kristóf, Benedek Tom, Benkő Lilla, Csapó Júlia, Éliás Tamás, Garamvölgyi Gábor, Gosztola Kitti, Horváth Csilla, Kádár Emese, Karai Klaudia, Kotormán Ábel, Körössy-Khalyll Levente, Nádas Eszter, Jagicza Patrícia, Jakab Borbála Róza, Juhász Nóra, Papp Szilvia Vivi, Szabó Kristó - KristofLab, Sztruhár Zsuzsa alkotásai mutatja be.

A MANK kiemelt célkitűzése, hogy a fiatal generációk számára a kor kihívásainak megfelelő megjelenést biztosítson, törekvéseikben támogassa őket. A társaság immár másodízben olyan fiatal képzőművészeknek biztosít bemutatkozási lehetőséget a szentendrei MANK Galériában, akik lendületükkel, tehetségükkel már most kiemelkedő alkotásokat tudhatnak maguk mögött - írták a tájékoztatóban.