2020.11.17.

Gonosz férj és erőszakos feleség

2020.11.17.

Két ország - békében

2020.11.04.

Két testvér - egy feleség

2020.10.28.

Denártól a Bitcoinig

2020.10.27.
Janus Pannonius Múzeum

Vadókaszörp, csitkenyés bor, mókusvíz

2020.10.26.

A gyilkos oroszlánfej

2020.10.25.

A köpönyegforgató brigadéros

2020.10.25.

A kereszténység védőbástyája - rézmetszeten

2020.06.29.
hír, hírességek
Réber László (1920-2001) Munkácsy-díjas grafikusművész születésének 100. évfordulója alkalmából, Éljen a kérdőjel, vesszen a pont! címmel a művész irodalmi illusztrációból nyílik kiállítás vasárnap a Virág Benedek Ház kiállítótermében.

Réber László illusztrációi generációk óta velünk élnek. Janikovszky Évával műfajt teremtett, de ikonikusak lettek Lázár Ervin, Békés Pál és Végh György írásaihoz készült rajzai is - olvasható az MTI-hez elküldött közleményben.

Réber minimalista, filozofikus alkotásai jól illeszkednek olyan írók világához is, mint két nemzedéktársa: Örkény István (1912-1979) és Kurt Vonnegut (1922-2007), akik Réberhez hasonlóan megjárták a második világháború poklát. Művészetük közös jellemzője a stílus puritán egyszerűsége, a groteszk, szatirikus hangnem mélyén megbújó emberismeret és humanizmus.

Az Éljen a kérdőjel, vesszen a pont! című tárlat középpontjában Örkény István Egyperces novellák című gyűjteményéhez készült illusztrációk állnak. A külföldi szerzők közül Mihail Bulgakov és Kurt Vonnegut műveihez készült rajzokat mutatnak be.

Az illusztrációk egy része a székesfehérvári Szent István Király Múzeum Réber-gyűjteményéből érkezik a kiállításra, más részük Babos Bertalan Zsili képzőművész falfestményein vagy fotómásolaton jelenik meg.

A kiállítás látványtervezési és művészeti kivitelezési munkáit Babos Bertalan Zsili készítette, a kiállítás kurátora Révész Emese művészettörténész. A tárlat a Budavári Önkormányzat szervezésében valósul meg.