Magyar Nemzeti Múzeum

Restaurátorok a viking mesterek útján

2020.05.27.

A kelták feladták a leckét a vaskor kutatóinak

Budapest Főváros Levéltára

Kapások, vincellérek... no meg a hegymester

PIM - Országos Színháztörténeti Múzeum és Intézet

Vörös hajú táncosnő - hófehér ruhában

Röszkei Paprika Park - Paprika Üzem és Múzeum

Végállomás: villamosút a Pesti paprikából

Dr. Batthyány-Strattmann László Múzeum

Egy Batthyány, aki még (űr)hajót épített

Azok a nyakas hatvaniak

MNM Palóc Múzeuma

Áldozócsütörtök és Váróvasárnap

2020.05.21.
Keddtől ismét várja a látogatókat a visegrádi palota, a Mátyás Király Múzeum megnyitja a királyi palota kertjét és udvarait, valamint a Mátyás Király Játszóparkot is - közölte a Magyar Nemzeti Múzeum (MNM) csütörtökön az MTI-vel.
A palota épülete
Ismét feltárul a palota fogadóudvara és kápolnaterasza, ahol valaha Mátyás király fogadta a külföldi követeket, megnyílik a királyi lakosztály reneszánsz díszudvara és a királyné narancskertje, valamint a nyíló rózsákkal pompázó virágoskert és a Nagy Lajos király gyümölcsöse is - olvasható a közleményben.

Mint írják, újra látható lesz a rekonstruált 15. századi Herkules-kút és Oroszlános falikút, valamint a palotakert Anjou-kori díszkútja is. Naponta 9-17 óra között várják a vendégeket, biztonságukról az általános óvintézkedések mellett létszámkorlátozásokkal is gondoskodnak a múzeum munkatársai.

A palota előzménye Károly Róbert városi háza volt, komoly építménnyé csak Nagy Lajos fejlesztette uralkodása első felében. A 15. század első évtizedéig a visegrádi királyi palota maradt a magyar uralkodók hivatalos székhelye volt.

A török időkben rommá vált épületet a 18. század közepén lebontották. A palota 1934 óta folyó feltárása és helyreállítása eredményeként maradványait múzeummá alakították - áll az összegzésben.