Magyar Nemzeti Múzeum

Restaurátorok a viking mesterek útján

2020.05.27.

A kelták feladták a leckét a vaskor kutatóinak

Budapest Főváros Levéltára

Kapások, vincellérek... no meg a hegymester

PIM - Országos Színháztörténeti Múzeum és Intézet

Vörös hajú táncosnő - hófehér ruhában

Röszkei Paprika Park - Paprika Üzem és Múzeum

Végállomás: villamosút a Pesti paprikából

Dr. Batthyány-Strattmann László Múzeum

Egy Batthyány, aki még (űr)hajót épített

Azok a nyakas hatvaniak

MNM Palóc Múzeuma

Áldozócsütörtök és Váróvasárnap

2020.05.21.
festészet, hír, képzőművészet, néprajz
Az Őrség hazánk egyik legkedvesebb vidéke - legalábbis számomra - egyedien archaikus világában még rejtett erotikát is találok. Több festészeti sorozatban dolgoztam fel ezt a tájat, sőt egy tematikus kompozíció is készült róla, melyet következő írásomban szeretnék bemutatni.
Körtefák között - Őrségi táj koratavasszal  o-farost, 60x80cm
Most egy rövid festői kirándulásra hívom az érdeklődő olvasót, válogatva abból a teljes kollekcióból, amely itt, a virtuális világban is többféle feldolgozásban megtekinthető. Őrségi festményeim különféle anyagokon láthatók, többek közt azokon a 18. sz-i tetőcserepeken, melyekről korábban már írtam, és képeket is közöltem. A hagyományos vásznon és táblákon kívül használok öreg deszkákat, téglákat, épületkerámia lapokat, vagy éppen különféle fákból készült szeleteket. Az egyes témákhoz illően más-más festészeti technikákkal, eszközökkel fejezem ki, ábrázolom az adott témát, hangulatot, üzenetet.

Őrségi festményeim sorozatát a Szalafőhöz tartozó legismertebb szerrel, Pityerszerrel kezdem, majd a táj és települések, valamint az ott használatos tárgyak, az ott élő személyek is megjelennek alkotásaimon: Őriszentpéter, Pankasz, a szeres települések jellegzetességei, haranglábak, templomok, kápolnák, gyümölcsök, háziállatok.
Levy (Bihari Puhl Levente)