2020.06.10.
PIM - Országos Színháztörténeti Múzeum és Intézet

Kéméndy trükkös reptető szerkezete az Operaházban

2020.06.01.
PIM - Országos Színháztörténeti Múzeum és Intézet

Barokk előadásokhoz készült színpadi látványtervek a jezsuitáktól

2020.05.29.

Trendi estélyi és báli viseletek 1864-ből

2020.05.27.
PIM - Országos Színháztörténeti Múzeum és Intézet

Vörös hajú táncosnő - hófehér ruhában

2020.05.25.

Újratervezés: múzeum másképpen, digitálisan

2020.05.21.
PIM - Országos Színháztörténeti Múzeum és Intézet

Egy kiállítás közönségért, közös hitért kiált...

PIM - Országos Színháztörténeti Múzeum és Intézet

Számos online programot kínálnak a hazai kulturális intézmények a héten

Brodway Magyarországon: fémesen csillogó, veszprémi Chicago

2020.05.17.

Textilpatinázás Rátkai módra

2020.05.13.

Tisztújítás: Új elnökség a Magyar OISTAT Központ élén

2020.05.12.
PIM - Országos Színháztörténeti Múzeum és Intézet

Holnap gyere be a kivégzés után!

2020.05.08.

Színháztörténeti podcast-sorozat

2020.05.08.

A színpadi tér varázslója

PIM - Országos Színháztörténeti Múzeum és Intézet - Budapest
Országos Színháztörténeti Múzeum és Intézet
Cím: 1013, Budapest Krisztina körút 57.
Nyitva tartás: Ideiglenesen zárva.
2020.05.19.
hír, koncert, népművészet, néprajz, rendezvény, Virtuális tér
Számos online programot kínálnak a következő napokban a magyarországi kulturális intézmények: az Országos Színháztörténeti Múzeum és Intézet (OSZMI) Bajor Gizi-napot tart, a Hagyományok Háza virtuális népművészeti kiállítást nyit, a Debreceni Egyetem online koncertközvetítésekkel jelentkezik, a budapesti Szlovák Intézet pedig jazzkoncertet közvetít az interneten.
Bajor, Heltai
Kedden ünneplik Bajor Gizi születésének 127. évfordulóját, ebből az alkalomból az OSZMI Facebook-oldala egész nap a legendás színésznőre, az intézmény színészmúzeumának névadójára emlékezik majd.

Kedden 12 órakor egy Bajor Giziről szóló podcastot hallgathatnak meg az érdeklődők, valamint két új, erre az alkalomra íródott színháztörténeti írást is olvashatnak a színésznő és Hatvany Lajos kapcsolatáról, illetve Bajor Giziről, Kádár Erzsébetről és a macskákról.

A művész munkássága iránt mélyebben érdeklődők a https://embed.culturalspot.org/embed/exhibit/LwKSVXnvTPKLIQ linken találhatják meg az OSZMI virtuális Bajor Gizi-kiállítását.

Friss online tárlattal jelentkezik a Hagyományok Háza Nyitott Műhelye. A műhely idén negyedik alkalommal hirdette meg bútorfestés témában rajz- és alkotópályázatát; a felhívásra sok száz alkotás érkezett, melyek legjobbjai a Hagyományok Háza honlapján tekinthetők meg.

A "Virágozta anno..." rajzpályázat célja az volt, hogy a gyerekek vizuális alkotómunka közben egyes néprajzi tájegységeken, mesterségeken keresztül megismerkedjenek a magyar népművészet motívumaival. A pályázatra egyéni alkotók, gyerekcsoportok és szakkörök is küldtek be alkotásokat szerte a Kárpát-medencéből.

A csaknem nyolcszáz pályamű között vannak mesekönyvek, játékok és érdekes térbeli alkotások is - közölte az MTI-vel a Hagyományok Háza.

Rendhagyó sorozattal készül a közelgő vizsgaidőszakra a Debreceni Egyetem zeneművészeti kara és az intézmény könyvtára: a Lélekmelengető hétfőtől online zenés élményt nyújt a vizsgákra készülőknek és minden érdeklődőnek.

A többéves múltra visszatekintő zenés program a zeneművészeti kar ifjú tehetségeinek eseménysorozata, amelynek keretében hónapról-hónapra ismert szerzők darabjait adják elő a hallgatók a könyvtár tereiben. A Lélekmelengető sorozat tartalmait öt napon keresztül az egyetemi könyvtár és a zeneművészeti kar Facebook-oldalán követhetik a zenebarátok.

A koronavírus-járvány ideje alatt a budapesti Szlovák Intézet is áthelyezte kulturális tevékenységét a virtuális térbe.

Az intézet következő online programja Szlovákia egyik legelismertebb zongoraművésze, Ladislav Francovic, valamint Jana Dekánková énekesnő Hot Jazz & Swing című élőzenei koncertje lesz vasárnap 19 órakor. A live stream közvetítés a Szlovák Intézet Facebook-oldalán lesz hallgatható.