2020.09.25.

Fényképtár

2020.05.27.
Magyar Nemzeti Múzeum

Restaurátorok a viking mesterek útján

2020.05.25.

Nyerjen páros belépőt!

2020.05.24.
Magyar Nemzeti Múzeum

Újra nyitnak az MNM szabadtéri kiállításai

Magyar Nemzeti Múzeum - Budapest
A múzeum épülete
Cím: 1088, Budapest Múzeum körút 14-16.
Nyitva tartás: Ideiglenesen zárva.
2020.05.18.
hír, irodalom, képzőművészet, zene
A múzeumok karantén-pályázatára beérkezett 361 pályamű különleges tükre lesz annak, hogy a fiatalok hogyan élték meg a járvány miatti elszigeteltséget és bezártságot - hangzott el vasárnap az M1 aktuális csatornán.

A pályázati felhívására 185 képzőművészeti, 116 irodalmi, 40 filmes és 20 zenei alkotás érkezett - tették hozzá, megjegyezve, hogy a legjobb munkákat május 25-én díjazzák. Berényi Marianna, a Magyar Nemzeti Múzeum (MNM) főosztályvezetője elmondta, hogy munkáikban a legkisebbek az otthoni tanulásra, a nagyobbak inkább a családi problémák, feszültségek és az együtt töltött idő milyenségére reflektáltak. A gimnazisták pályaműveiben a társaság hiánya, az elzártság gondolata volt szembeötlő, míg az egyetemistáknál a család hiánya volt visszatérő téma.

A múzeumok inspirációként több, a koronavírus-járványhoz nem feltétlenül kapcsolódó művészeti alkotást is megjelöltek, amelyekre reflektálva szintén számos pályamű érkezett - fűzte hozzá. Az intézményi összefogással meghirdetett pályázatban részt vett a Magyar Nemzeti Múzeum, a Magyar Cirkuszművészeti Múzeum, a Ludwig Múzeum, a Petőfi Irodalmi Múzeum és a Szépművészeti Múzeum - Magyar Nemzeti Galéria, később csatlakozott a virtuális gyűjteményhez a Gödöllői Királyi Kastély és a Magyar Vadászati Múzeum is.