2022.07.01.

Díszlövések a várostrom évfordulóján

2022.06.30.
Magyar Kereskedelmi és Vendéglátóipari Múzeum

Horvátországban lesz látogatható a magyar Fiume-kiállítás

2022.06.28.
Székely Nemzeti Múzeum - Lábasház

A hónap műtárgya a Lábasházban

2022.06.28.
Móra Ferenc Múzeum

Hétezren a szegedi Múzeumok Éjszakáján

2022.06.21.
Savaria Megyei Hatókörű Városi Múzeum

Új szerzemények a Sisi-kiállításban

2022.06.17.
Móra Ferenc Múzeum

Totemoszlopot helyeznek el a Móra-múzeumnál

2022.06.17.
Savaria Megyei Hatókörű Városi Múzeum

Újabb értékes műtárgyak a Sisi-kiállításban

Hetedhét Játékmúzeum - Székesfehérvár
 A "csecsemő-osztály"
Cím: 8000, Székesfehérvár Oskola u. 2-4., Hiemer-ház
Nyitva tartás: K-V 10-18
Hetedhét Játékmúzeum
hír, játék, játéktörténet, művelődés, szabadidő, szórakozás, történet
Lásson a kiállítás „mögé”! Új sorozatunkban a Moskovszky-gyűjteményben található tárgyakat és érdekességeket osztjuk meg Önökkel, amelyek szabad szemmel nem láthatóak a kiállításban.
Franciska tarkóján jól látható a monogram, vagyis a Simon und Halbig babagyár rövidítése.
Egy porcelánbabát nem mindig egyszerű beazonosítani. Szerencsés esetben jelzés segíti a muzeológust, ám ha csak egy szám vagy betű található rajtuk, esetleg el van rejtve a leragasztott paróka alá a felirat, akkor nagyon nehézkes a beazonosítás. A jelzések általában nevek, monogramok, betűkódok, számsorok. Néha a szabadalomjeggyel (DEP) együtt évszám is szerepel a babákon.

Lássuk mit mesél magáról Franciska nevű porcelánbabánk. Tarkóján jól látható a monogram, vagyis a Simon und Halbig babagyár rövidítése. Mellette az öntőminta száma, amely elárulja,hogy ez a típus 1899-ben került bejegyzésre. Szerepel még rajta a Germany és a DEP. felirat, valamint egy méret kód (7 ½), amely arra is utal, hogy milyen méretű testhez illeszkedik a fej.