2020.07.03.

Fényképtár

2020.05.27.
Magyar Nemzeti Múzeum

Restaurátorok a viking mesterek útján

2020.05.25.

Nyerjen páros belépőt!

2020.05.24.
Magyar Nemzeti Múzeum

Újra nyitnak az MNM szabadtéri kiállításai

2020.05.24.
Magyar Nemzeti Múzeum

Közösen körbeöleltük a Magyar Nemzeti Múzeumot!

Magyar Nemzeti Múzeum - Budapest
A múzeum épülete
Cím: 1088, Budapest Múzeum körút 14-16.
Nyitva tartás: Ideiglenesen zárva.
2020.05.15.
hír, pályázat
A középiskolások és fiatal egyetemisták számára április elején meghirdetett alkotói pályázatra 361 pályamunka érkezett irodalom, vizuális alkotás, videó és zene kategóriában - közölte a Magyar Nemzeti Múzeum (MNM)

Az MNM csütörtöki közleménye szerint a pályázati felhívására 185 képzőművészeti, 116 irodalmi, 40 filmes és 20 zenei alkotás érkezett.

A pályázatra olyan alkotásokat vártak a fiataloktól, amelyben a pandémiás helyzetben kialakult életmódra, tapasztalatokra, érzéseikre reflektálnak.

Az intézményi összefogással meghirdetett pályázatban részt vett a Magyar Nemzeti Múzeum, a Magyar Cirkuszművészeti Múzeum, a Ludwig Múzeum, a Petőfi Irodalmi Múzeum és a Szépművészeti Múzeum - Magyar Nemzeti Galéria, később csatlakozott a virtuális gyűjteményhez a Gödöllői Királyi Kastély és a Magyar Vadászati Múzeum is.

A pályázat különlegességét egy inspirációs bázisként szolgáló online gyűjtemény jelentette, amelyben az egyes intézmények egy-egy karantén témára reflektáló érdekes, elgondolkodtató anyaga jelent meg.

A beküldött pályázatokat kategóriánként egy-egy zsűritag értékeli majd.

A zsűri tagjai: Fodor Annamária előadóművész, Nagy Gabriella, a Litera.hu irodalmi portál főszerkesztője, Szabó Balázs zenész és Koronczi Endre képzőművész. Az általuk választott pályamű értékelését, a pályázat eredményhirdetését május 25-én a Karantén oldalon (https://www.facebook.com/karantenpalyazat/) követhetik majd nyomon az érdeklődők.

A legötletesebb pályázati műveket virtuális kiállítás formájában is megtekinthetik majd az érdeklődők.

"A pályázat különleges tükre lesz annak, ahogyan a fiatalok megélték a COVID-19 járvány következtében átélt elszigeteltséget, bezártságot, a mindennapok drasztikus átalakulását" - írják a közleményben.