2024.02.03.
Gyulai Almásy-kastély Látogatóközpont

Újabb bútoregyüttessel gazdagodott a gyulai múzeum

Magyar Nemzeti Galéria - Budapest
Magyar Nemzeti Galéria
Cím: 1014, Budapest Szent György tér 2.
Nyitva tartás: K-V 10-18
2020.05.05.
Magyar Nemzeti Galéria
festészet, hír, irodalom, képzőművészet
A képzőművészeti alkotásokat sok szempont szerint szoktuk osztályozni. Figyelembe vesszük többek között a korszakot, az alkotó személyét, a különböző stílusirányzatokat. Az alábbi történetben azonban, félretéve a különböző tudományos kategóriákat, a Magyar Nemzeti Galéria néhány festménye sajátos, nem mindennapi viszonyrendszerben jelenik meg. Az Áron és az aranymadár című mesét kifejezetten a műalkotások ihlették. Kísérlet, melyben szó és kép folyamatos kölcsönhatása során a kép alakítja a történetet és a szöveg illusztrációvá válik, még közelebb hozva a gyermekekhez a képzőművészet csodás világát.
Áron és az aranymadár. Rippl-Rónai József Kalitkás nő c. festmény nyomán
Egyszer volt, hol nem volt, mese lett a képből és a művekből megszületett Áron és az aranymadár története.

A mesét írta Koós Nikolett (MNG múzeumpedagógia), a könyvet illusztrálta Fehér Zsanett (MNG grafika)​