Koszta József Múzeum - Szentes
A szentesi Koszta József Múzeum főbejárata
Cím: 6600, Szentes Kossuth tér 1.
Telefonszám: (70) 228-8565, (63) 313-352
Nyitva tartás: K-P 10-17, Szo-V 10-18
2020.04.28.
Koszta József Múzeum
A Koszta József Múzeum a járványhelyzetre tekintettel - főként a nagymérvű régészeti tevékenysége miatt -, a dolgozóinak és azok családtagjainak megóvása érdekében egészségügyi teszteket rendelt meg - a COVID-19 vírusra - saját költségen a szegedi Aranyklinikától. A un. "vérvételes gyorsteszteket" a szolgáltató április 17. és 20. között végezte el, amelynek folytán, a Közgyűjtemény állományából az egyik ásatásvezető régész munkavállalónál mutatott pozitív eredményt a vizsgálat.

A Dolgozó - a hatósági előírásoknak megfelelően, egyeztetve a szentesi önkormányzattal, orvosokkal, és a felettes szervezetekkel - a lakhelyén 14 napig karanténban tartózkodik.

A pozitív teszttel rendelkező kollégán az ÁNTSZ garatmintavételi tesztet készített, továbbá a szentesi kórház, az intézmény vezetőjén is ugyanezt elvégezte. A közvetlen munkakapcsolatban álló két személy esetében, a hivatalos eredmények negatív eredményt mutattak.

Tehát a Koszta József Múzeum állományában vírusfertőzött, vagy hordozó személy nincs.

A szentesi intézmény jelen közleményt a városi közhangulat megóvása és a sajtó értesítése okán adta ki. Ezúton egyben köszönetet kíván mondani a Koszta József Múzeum minden Csongrád megyei egészségügyi önkéntesnek, ápolónak, szakdolgozónak, orvosnak és más segítő munkatársaknak áldozatos munkájukért.