2021.05.28.

A látogatók kedvence lett a Móra Rengeteg

Móra Ferenc Múzeum - Szeged
Móra Ferenc Múzeum, Szeged
Cím: 6720, Szeged Roosevelt tér 1-3.
Nyitva tartás: H-V 10-18
2020.04.28.
hír, történelem
Személyes "koronatörténetek" gyűjtésébe kezd a szegedi Móra Ferenc Múzeum - tájékoztatta a közgyűjtemény az MTI-t.

Az intézmény célja, hogy megőrizze a jövőnek a járvány eddig soha nem látott, mindenki életét megváltoztató időszakának mindennapjait. Ehhez keresik az interjúalanyokat, akik szívesen megosztanák, hogyan telnek napjaik a koronavírus okozta veszélyhelyzetben. Bármilyen korosztályú, bármilyen foglalkozású jelentkezőket várnak, főként Csongrád megyéből.

Ezek a személyes történetek be fognak kerülni a múzeum oral history gyűjteményébe, a múzeum szakemberei feldolgozzák őket, így hosszú évek múlva is segítenek majd jobban megérteni, értelmezni ezt a példa nélküli időszakot.

A múzeum történész kollégái veszik fel a kapcsolatot a jelentkezőkkel, majd főként online módon rögzítik a történeteket, de lehetőség lesz a veszélyhelyzet elmúltával személyes interjúk lebonyolítására is. A nyilatkozók dönthetnek arról is, hogy történetük név nélkül kerüljön be a múzeum gyűjteményébe.