Hetedhét Játékmúzeum - Székesfehérvár
Cím: 8000, Székesfehérvár Oskola u. 2-4., Hiemer-ház
Nyitva tartás: K-V 10-18
Hetedhét Játékmúzeum
hír, játék, játéktörténet, művelődés, szabadidő, szórakozás, történet
Önöknek is van olyan játékuk, mely végigkísérte az életüket? Egy mackó, mely még mindig ott csücsül az ágyon a díszpárnák között, egy vonat, mely a polcon a mai napig kiemelt helyet kap, egy kedves emlék, mely elő- előbukkan a nagytakarításkor… Moskovszky Évát egész életében játékok vették körül, köztük számtalan olyan, melyet felnőtt korában kapott vagy vásárolt.
A játékok együtt ebédlenek
A gyűjteményben azonban olyan tárgyak is megtalálhatók, melyeket gyermekkora óta szeretettel őrzött – akárcsak mi mindannyian! Az elkövetkező napokban bemutatunk néhányat. Mondanunk sem kell, hogy nevüket egytől egyig kis tulajdonosuktól kapták.

Bemutatjuk Zebikét, Kisdorkát és Kismukit. Moskovszky Éva gyermekkori játékmackói Magyarországon készültek az 1930-as években. A gyűjteményben a mackók együtt uzsonnáznak baba-tulajdonosaikkal. Talán a húsvéti kalácsot is felszolgálták már?