2023.08.10.
Mini Magyarország Makettpark

10 év – 100 makett – 1 millió látogató

Mini Magyarország Makettpark - Szarvas
Cím: 5540, Szarvas I. Külkerület 9.
Nyitva tartás: 8.00-tól sötétedésig. A jegykiadás 18.00 óráig történik!
2020.03.30.
Szarvasi Mini Magyarország
hír, makettezés, művelődés, szabadidő
A Szarvasi Mini Magyarország makettpark 2020-ban hazai épületek makettjeivel bővíti a látnivalókat. 2020. március 20-tól a Zemplén és a Hortobágy szerelmesei is láthatnak egy-egy csodát a környékről. Hat új makett kapott helyet a parkban: Füzéri vár, Sárospataki Rákóczi-vár, Vizsolyi református templom, a Tiszadobi Andrássy-kastély, és a látogatók kívánságára a Hortobágyi Kilenclyukú híd és Nagycsárda.

A Magyarország leghosszabb szabadtéri vasútmodell pályáján száguldó vonatok száma is bővül, ezzel adva többélményt gyermekeknek, felnőtteknek egyaránt.

Az idei év még tartogat néhány meglepetést, hisz nyárra újabb makettekkel és izgalmas animációkkal készülnek. Az újdonságok mellett folyamatosan zajlik a meglévő makettek hangzóvá, mozgóvá alakítása, de az év minden napján látogatható Mini Magyarország makettpark környezete is folyamatosan szépül.