2020.05.08.

A PIM-hez került a Nemzeti Tehetséggondozó

Petőfi Irodalmi Múzeum - Budapest
© Petőfi Irodalmi Múzeum<br>A múzeum épülete
Cím: 1053, Budapest Károlyi u. 16.
Nyitva tartás: Ideiglenesen zárva.
2020.03.27.
Online tárlatokat, ritka hangfelvételeket, valamint a József Attila-díjas szerzőket bemutató sorozat első portréfilmjét is kínálja online a Petőfi Irodalmi Múzeum (PIM).

A PIM csütörtöki közleménye szerint a múzeum megújult honlapján és hivatalos közösségi oldalain naponta jelennek meg újdonságok. A PIM YouTube-csatornáján a József Attila-díjas szerzőket bemutató sorozat első portréfilmje látható, a főszerepben Ágh István költő- író- műfordítóval, aki március 24-én ünnepelte születésnapját.

Az archív anyagok közül egy fiataloknak ajánlott beszélgetés került fel a YouTube-csatornára Wéber Anikó Az osztály vesztese című könyvéről.

Az Egy írónő modellt áll - Kádár Erzsébet (1901 - 1946) című kiállítást Szilágyi Judit kurátor mutatja be, a Choli Daróczi József emlékének szentelt tárlat online megnyitója után pedig a kulisszatitkokra is fény derül.

A múzeumpedagógusok oktatási segédanyagként is használható videót készítettek: az állandó Petőfi-kiállításban tartanak informatív, humoros és interaktív vezetést.

Ritka hangfelvételek, többek között egy 2008-as felolvasószínházi est hallható az intézmény Médiatárának archívumából a PIM podcast csatornáján, amely a Spotify-on érhető el.

A nikkelszamovar.kassakmuzeum.hu oldalon Kassák levelezését, visszaemlékezéseit és önéletrajzi regényét olvashatják az érdeklődők, míg a Petőfi Irodalmi Múzeum honlapjának Pimmédia aloldalán egyebek mellett egy Kassák Lajossal készült 1963-as interjú hangfelvétele is elérhető.