2020.08.06.

Klímaváltozások - már a kései újkőkorban is

2020.08.06.

Ékesség az aranykorból

Heti egy fürdés

Hatvannak köze nincs az 59-hez

Töltény a cigarettatárcában

Röszkei Paprika Park - Paprika Üzem és Múzeum

Ha paprikaültetőt elnyomja az álom, a palánta feje is lebillen

Tolnay Klári Emlékház

Tolnay Klári emlékestet rendeznek Mohorán

Tatabányai Múzeum - Tatabánya
Tatabányai Múzeum
Cím: 2800, Tatabánya Szent Borbála tér 1.
Nyitva tartás: K-Szo 10-18
2020.02.02.
Tatabányai Múzeum
hír, régészet
A Celakovicei Városi Múzeummal (Městské muzeum v Čelákovicích) való testvérmúzeumi együttműködés eredményeképp 2020. február 7-én kettős kiállítás nyílik a Tatabányai Múzeumban. A régészeti tárlatok a késő vaskori kelta anyag mellett római kori – köztük a nemrég előkerült – leletegyütteseket is bemutatnak. A kiállítások Régvolt „szomszédaink” és „A kicsi szép” címmel várják a közönséget Tatabányán.
Rég volt szomszédaink
Színes anyaggal ismerkedhetnek meg a régészet szerelmesei, hiszen egy csehországi temetőfeltárás során a késő vaskor korai időszakából származó harcos sírok leletanyaga mellett egy különleges karperec is gazdagítjaa kiállítást. Ez a kelta ékszer szoros párhuzamot mutat a Komáromtól északra, Heténynél (Chotin) feltárt karpánttal, amely a Duna Menti Múzeum gyűjteményéből kölcsönbe érkezik Magyarországra. A kelta leletek mellett bemutatásra kerül a Szőny-vásártér lelőhelyen feltárt pince gazdag római kori anyaga (Klapka György Múzeum, Komárom), valamint a Vértesszőlős határában nemrég kiásott római kori ládika és vaseszközök is.

A kiállított műtárgyak szorosan kapcsolódnak a február 26-28. között megrendezésre kerülő nemzetközi régészeti konferenciához, melynek tematikája ugyancsak a „kicsi szép” hívószavak köré épül.

A kiállítások március 28-ig várják az érdeklődőket a Tatabányai Múzeum Szent Borbála téri kiállítóhelyén.