2021.01.25.

Dobó István Vármúzeum

Kötéltechnikai gyakorlat az Egri várban

2021.01.21.
Janus Pannonius Múzeum - Modern Magyar Képtár II.

Ficzek Ferenc nagyméretű zománcképe a pécsi Modern Magyar Képtárban

2021.01.20.
Göcseji Múzeum - Zala Megyei Múzeumok Igazgatósága

Rio de Janeiro Zalaegerszegen

2021.01.20.
Röszkei Paprika Park - Paprika Üzem és Múzeum

Retro hungarikumok a legvidámabb barakkból

2021.01.19.
Szépművészeti Múzeum

Villát vásárolt a Kárpáthy Zoltán honoráriumából

Tatabányai Múzeum - Tatabánya
Tatabányai Múzeum
Cím: 2800, Tatabánya Szent Borbála tér 1.
Nyitva tartás: Ideiglenesen zárva.
2020.02.02.
Tatabányai Múzeum
hír, régészet
A Celakovicei Városi Múzeummal (Městské muzeum v Čelákovicích) való testvérmúzeumi együttműködés eredményeképp 2020. február 7-én kettős kiállítás nyílik a Tatabányai Múzeumban. A régészeti tárlatok a késő vaskori kelta anyag mellett római kori – köztük a nemrég előkerült – leletegyütteseket is bemutatnak. A kiállítások Régvolt „szomszédaink” és „A kicsi szép” címmel várják a közönséget Tatabányán.
Rég volt szomszédaink
Színes anyaggal ismerkedhetnek meg a régészet szerelmesei, hiszen egy csehországi temetőfeltárás során a késő vaskor korai időszakából származó harcos sírok leletanyaga mellett egy különleges karperec is gazdagítjaa kiállítást. Ez a kelta ékszer szoros párhuzamot mutat a Komáromtól északra, Heténynél (Chotin) feltárt karpánttal, amely a Duna Menti Múzeum gyűjteményéből kölcsönbe érkezik Magyarországra. A kelta leletek mellett bemutatásra kerül a Szőny-vásártér lelőhelyen feltárt pince gazdag római kori anyaga (Klapka György Múzeum, Komárom), valamint a Vértesszőlős határában nemrég kiásott római kori ládika és vaseszközök is.

A kiállított műtárgyak szorosan kapcsolódnak a február 26-28. között megrendezésre kerülő nemzetközi régészeti konferenciához, melynek tematikája ugyancsak a „kicsi szép” hívószavak köré épül.

A kiállítások március 28-ig várják az érdeklődőket a Tatabányai Múzeum Szent Borbála téri kiállítóhelyén.