2020.07.05.

Magyar Nemzeti Múzeum

A Magyar Nemzeti Múzeum ásatása a regéci várban

2020.07.03.

Mit rejt a város szövete?

Robert Capa Kortárs Fotográfiai Központ

Július 7-től a Capa Központ összes kiállítása látogatható

Erkel Ferenc Múzeum

Ismét nyitva a gyulai kiállítóhelyek

A zöldhasú takácsok

Janus Pannonius Múzeum

A nagy háború - egy hadifogoly naplójából

Státuszszimbólum - gyerekeknek

2019.11.21.
Karsai Ildikó grafikusművész Makó egykor állt és ma is látható épületeit bemutató alkotásaiból nyílik Mentés Másként címmel kiállítás a hódmezővásárhelyi Tornyai-múzeumban kedden - tájékoztatta a közgyűjtemény sajtóreferense az MTI-t.

Arany-Tóth Attila felidézte, háromszázhúsz éve, hogy a tatár és a török dúlása után újratelepült Makó, ez alkalomból látott napvilágot a grafikusművész kötete, amelyben a már lebontott és a még ma is álló, jellegzetes makói épületeket színes ceruzarajzokon megörökítő, az elmúlt két évtizedben készült műveit láthatják az olvasók.

A vásárhelyi múzeum három emeleti termében rendezett tárlaton most félszáz grafikai alkotást ismerhet meg a közönség eredeti formájában.

Karsai Ildikó közölte, hogy az idő süllyesztőjébe eltűnt értékek mentésével húsz éve foglalkozik. A ma már nem látható, korábban lebontott épületekről igyekezett minden fellelhető fényképet és tervrajzot összegyűjteni. Mindezt a makóiaktól, közöttük az egykori múzeumigazgató Tóth Ferenctől kapott információkkal kiegészítve készítette el képeit.

A Marosmenti Natura Művésztelepet vezető alkotói grafikái olyan, ma már nem látható makói épületeket is bemutatnak, mint az 1941-ben lebontott, Hollósy Kornélia nevét viselő faszínház vagy a hatvanas években pusztulásra ítélt neológ zsinagóga, a romantikus stílusban épült Szent János kápolna, illetve Makó első emeletes polgári épülete, a Nasitz-ház.