Heti egy fürdés

Hatvannak köze nincs az 59-hez

Töltény a cigarettatárcában

Röszkei Paprika Park - Paprika Üzem és Múzeum

Ha paprikaültetőt elnyomja az álom, a palánta feje is lebillen

Tolnay Klári Emlékház

Tolnay Klári emlékestet rendeznek Mohorán

Kinizsi Vár Nagyvázsony

Jövő nyárra megújul a nagyvázsonyi vár

Fekete ház - Szeged
Cím: 6720, Szeged Somogyi utca 13.
Nyitva tartás: Ideiglenesen zárva.
2019.07.02.
Móra Ferenc Múzeum
helytörténet, hír, Magyarország, Szeged, történet
Nyáron is pezseg a kulturális élet Szegeden: friss videóban mutatják be a Klauzál téri „Torta” interaktív játékait és kisfilmjét, valamint ajándék tárlatvezetésekkel várják az érdeklődőket minden szombaton és vasárnap a Fekete házban.
Torta digitális okosfal
Nyáron is várják az érdeklődőket izgalmas kulturális programok a szegedi belvárosban. A Klauzál téri Interaktív élménytérről egy friss videót készített a Móra Ferenc Múzeum, melyben röviden bemutatják, milyen izgalmas digitális játékokkal játszhatnak a látogatók a „Tortában”: hőlégballont, halat és hajókat lehet életre kelteni és a szegedi belvárost is be lehet rendezni egy digitális terepasztalon. Emellett egy tartalmas, friss, Szeged történetét bemutató filmet is megtekinthetnek az érdeklődők.

A Fekete házban továbbra is látogatható a Szeged történetét bemutató kiállítás, melyen minden szombaton és vasárnap ajándék tárlatvezetéseket tartanak. A vezetések mindkét nap 16 órakor kezdődnek, és bárki részt vehet rajtuk megváltott belépőjeggyel. A belépőjegy pedig nem csak a Fekete házba, hanem a „Tortába” és a Kass Galériába is érvényes.

A „Tortát” bemutató kisfilm elérhető itt: