Heti egy fürdés

Hatvannak köze nincs az 59-hez

Töltény a cigarettatárcában

Röszkei Paprika Park - Paprika Üzem és Múzeum

Ha paprikaültetőt elnyomja az álom, a palánta feje is lebillen

Tolnay Klári Emlékház

Tolnay Klári emlékestet rendeznek Mohorán

Kinizsi Vár Nagyvázsony

Jövő nyárra megújul a nagyvázsonyi vár

2019.06.05.
Eurocomm-PR / Bécs Város Külképviseleti Irodája
hír, zene
Legyen szó tubáról, nagybőgőről vagy akár basszuskürtről a „Zenekar mindenkinek” rendezvénysorozat keretein belül június 5-én délután bármelyik szembejöhet velünk Bécs utcáin. Az osztrák főváros megállóiban és közterein a legnagyobb bécsi zenekarok művészei játszanak a nagyközönségnek.

Nem mindennapi zenei élményben lesz részük azoknak, akik június 5-én délután Bécs utcáin sétálnak. Már második alkalommal rendezik meg a "Zenekar mindenkinek" című rendezvénysorozatot, annak érdekében, hogy interaktív találkozás jöjjön létre a klasszikus zenészek és a hallgatóközönség között. A „Zenekarok mozgásban” programot szó szerint is vehetjük, hiszen az együttesek ezen a napon a koncertteremből a nyilvános terekre települnek ki. Aktívan keresik a kontaktust a nézőközönséggel, hogy olyanokkal is kapcsolatba kerüljenek, akik nem minden nap találkoznak a klasszikus zenével.

Az együttesek a bécsi közlekedési vállalat, a Wiener Linien támogatásával újra elfoglalhatják a metróállomásokat és egy saját villamossal is járják majd a várost. Legyen szó akár vonósnégyesről, oboa trióról vagy fagott trióról, a komolyzenétől a könnyűzenéig bármit hallgathat a közönség. Sőt, aki akar, be is szállhat a produkciókba. A „Zenekarok mozgásban” nap célja, hogy a zene életre keljen és mindenki részesévé válhasson.

Az akciónapot nemcsak Bécsben, hanem más városokban, mint például Grazban és Linzben is megrendezik. A járókelők többek között találkozhatnak majd a Bécsi Filharmonikusok zenészeivel, a Linzi Bruckner Zenekar tagjaival, vagy akár a tiroli szimfonikusok művészeivel.