Benedek Elek „a nagy mesemondó” születésének 160. évfordulója alkalmából a Debreceni Művelődési Központ Tímárház-Kézművesek Háza az általános iskolák alsó tagozatosai részére rajzpályázatot és az általános iskolák 4-6. osztályosai részére meseíró pályázatot hirdetett.
A pályázatra rengeteg csodálatos történet és kreatív alkotás érkezett a Tímárházba, összesen 301 db rajz és 47 mese Hajdú – Bihar megye több településről, amelyek a következők: Debrecen, Derecske, Berettyóújfalu, Hajdúszovát, Báránd, Földes, Bekecs, Hajdúnánás, Hajdúsámson, Létavértes, Kaba, Hajdúdorog, Hosszúpályi, Bánk és a határon túlról Szerbiából és Érszöllősről.
A rajzokat és a meséket háromtagú szakmai zsűri értékelte:Rajzpályázat zsűrije:• Bobonka Miklósné, művésztanár és a Korona Gyermekrajz Gyűjtemény Kör vezetője
• Gárdonyi Sándor, grafikus és művésztanár
• Buka László, festőművész és művésztanár
Meseíró pályázat zsűrije: • Sass Bálintné, nyugalmazott könytárvezető és a Jövő Boldogsága Segítő és Támogató Közhasznú Egyesület vezetője
• Jantyik Zsolt, a Debreceni Művelődési Központ igazgatója
• Mátrai – Nagy Andrea, a Debreceni Művelődési Központ szakmai osztályvezetője és a Tímárház – Kézművesek Háza egységvezetője
Az ünnepélyes díjátadóra 2019. május 9-én, 17.00 órakor a Debreceni Művelődési Központ Tímárház-Kézművesek Házában került sor.
Rajzpályázat eredménye:
1-2. osztály kategóriája:Helyezettek:• I. helyezett Juhász Kármen Nelli 1.o. /Igazgyöngy Alapfokú Művészeti Iskola, Berettyóújfalu
• II. helyezett Mohácsi József 2.o. /Igazgyöngy Alapfokú Művészeti Iskola, Berettyóújfalu
• III. helyezett Angi Zoé 1.o. /Debreceni Benedek Elek Általános Iskola
Különdíjasok:
• Virányi Csenge 2.o. /Debreceni Petőfi Sándor Általános Iskola
• Kovács Benkő Flóra 2.o. /Debreceni Fazekas Mihály Általános Iskola
• Demeter Lilla 2.o. /Vénkerti Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola, Debrecen
• Guba Melissza Kamilla 2.o. /Igazgyöngy Alapfokú Művészeti Iskola, Berettyóújfalu
3-4. osztály kategóriája:
Helyezettek:• I. helyezett Végh Dóra 3.o. /Vénkerti Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola, Debrecen
• II. helyezett Beri Rebeka 3.o. / Igazgyöngy Alapfokú Művészeti Iskola, Berettyóújfalu
• III. helyezett Kovács Dorina 3.o./ Igazgyöngy Alapfokú Művészeti Iskola, Berettyóújfalu
Különdíjasok:
• Milák Zsolt 4.o. /Bocskai István Általános Iskola és Alapfokú Művészetoktatási Intézmény, Derecske
• Lukács Károly 4.o. /Bocskai István Általános Iskola és Alapfokú Művészetoktatási Intézmény, Derecske
• Kovács Sándor 4.o. /Igazgyöngy Alapfokú Művészeti Iskola, Berettyóújfalu
Meseíró pályázat eredménye:Helyezettek:• I. helyezett Vincze Zsófia 4.o. – „Láss a szíveddel Vince!” /Debreceni Hatvani István Általános Iskola
• II. helyezett Lengyel Anna 4.o. – „Bűvös - tenger közepében” / Debreceni Dózsa György Általános Iskola
• III. helyezett Pázmándi Dávid 5.o. – „Rocky kalandjai” /Debrecen-Bánk Református Általános Iskola
• III. helyezett Kovács Lili 5.o. – „Az elrabolt szülő” /Hosszúpályi Irinyi József Általános Iskola
Különdíjasok:• Nagy Zsófia 4.o. – „A boldogságot hozó Vízi pittyputty” /Berettyóújfalui József Attila Általános Iskola Széchenyi István Tagiskolája
• Szekeres Dóra 5.o. – „A hetvenhét vízi pittyputty meséje” /Debreceni Bolyai János Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola
• Fekete Fanni 4.o. – „A legényből lett király” /Debreceni Hatvani István Általános Iskola
• Fazekas Nóra 4.o. – „Az elvarázsolt legény” /Sári Gusztáv Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola, Kaba
• Balogh Luca 4.o. „Hullócsillag – hegy” /Debreceni Hatvani István Általános Iskola