2024.02.03.
Gyulai Almásy-kastély Látogatóközpont

Újabb bútoregyüttessel gazdagodott a gyulai múzeum

Tímárház - Kézművesek Háza - Debrecen
A múzeum épülete
Cím: 4026, Debrecen Nagy Gál István u. 6.
Nyitva tartás: K-P 10-17, Szo 10-14
2019.05.21.
Debreceni Művelődési Központ Tímárház
hír, népművészet, néprajz
Idén is jelentős népszerűségnek örvendett a Debreceni Művelődési Központ Tímárháza által kiírt Kösöntyű VI. amatőr ékszerkészítő pályázat. A tavalyi évhez hasonló módon az ország számos területéről érkeztek pályamunkák, többek között Harsányból, Dabasról, Törökszentmiklósról, Kétegyházáról, Székesfehérvárról, Pilisvörösvárról, Békéscsabáról és Tiszafüredről. Ám, hogy a pályázat felkeltette az érdeklődést határainkon túl is a szervezők sem gondolták, hiszen Kolozsvárról is érkezett hozzájuk alkotás.
Kösöntyű
A háromtagú szakmai zsűri május 21-én dönt arról, hogy kiknek a munkáit tartja díjazásra érdemesnek, majd a Facebookos közönségszavazást követően június 7-én adják át ünnepélyes körülmények között délután 17.00 órától nyíló kiállításon a díjakat.

Évről évre egyre magasabb színvonalon, sok-sok alkotó munkaórát igénybe vevő ékszerek kerülnek ki a pályázók keze alól, így nem csupán a résztvevők száma, de a pályázat színvonala is magasan ível felfelé.

A szervezők további sikeres alkotómunkát kívánnak a pályázóknak, a kedves érdeklődőknek pedig élménydús nézelődést kívánnak a bemutatón látható csodálatos darabok között. Aki pedig kedvet érez a megmérettetésre, annak jövőre ismét alkalma nyílik rá, hiszen hetedik alkalommal is megrendezik majd az országosan egyedülálló pályázatot!